تازه ها

پربیننده ترین

1396-11-25 19:21
کد مطلب: 75389
امام جمعه خلخال گفت: بیان خواسته های نظام یکی از اولویت های قرارگاه فرهنگی نماز جمعه توسط ائمه جمعه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از ازناو ،  حجت الاسلام والمسلمین امیر رشتبری شامگاه امروز در جلسه فصل زمستان اعضای ستاد نماز جمعه شهرستان خلخال با اشاره به اهمیت نماز جمعه وجایگاه فرهنگی تعریف شده از سوی مقام معظم رهبری و فرمایشات آن معظم له در این خصوص گفت: یکی از اصلی ترین اولویت های تریبون نماز جمعه به عنوان قرارگاه فرهنگی بیان خواسته های نظام است.

امام جمعه خلخال گفت: در کنار وظایف خرد و کلان و مامویت های نماز جمعه ، بحث اعتقادات دینی مردم و جلب مردم در صفوف عبادی و سیاسی نماز جمعه است و این قرارگاه فرهنگی هدایتگر افکار مردم در مسیر خواسته های نظام است نه اینکه که هر فرد دنبال مطالبه خود و تفکر خود باشد.

امام جمعه خلخال گفت:هم اکنون در دو جبهه تهاجم بر علیه نظام و انقلاب وجود دارد؛هجمه خارجی که باید در حوزه خود مدیریت شود ولی در حوزه داخلی نیز جبهه مبارزه بر علیه اعتقادات و تفکرات دینی آغاز شده که باید با این همه هجمه مقابله شود.

امام جمعه خلخال گفت: در داخل نیز عده ای زمینه ساز هجمه برای نفوذ دشمنان هستند که از جمله سایت های ضد انقلاب، کانال های ضددینی و ضد مذهب که باید با بصیرت مقابله با افکار ضد دین دراولویت باشد.

 نماینده ولی فقیه در شهرستان خلخال  افزود: در سال های اخیر دشمنان هجمه بر ولایت فقیه، شورای نگهبان،  و سپاه  را مد نظر داشتند که بعضا نیز با حرف پرانی در جلسات این موارد دیده شده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان خلخال  خواستار جدیت عمل در مصوبات ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان خلخال شد و گفت: انتظار می رود معاونت های تعریف شده در خصوص وظایف تکلیفی در تقویت سنگر نماز جمعه و اشاعه این فرهنگ دینی و مذهبی نهایت تلاش کنند.

وی مطالبه گری مردم از مسئولین و دولت را به حق عنوان و گفت: تذکر به مسئولین و دستگاه ها انجام می شود و نظارت بر عملکرد آنان از دید ستاد نماز جمعه شهرستان خلخال از نظر دور نیست و باید دولت نیز حقایق کشور را برای مردم بگوید.

 حجت الاسلام رشتبری  نیاز برآورد شده مصلی حضرت آیت الله خامنه ای خلخال بیش از 350 میلیون تومان عنوان وگفت: استاندار اردبیل وعده به حل این اعتبارات و رفع مشکلات دادند که ماموریت پیگیری این وعده استاندار بر عهده فرماندار خلخال است.

وی از برگزاری جلسه ای با حضور معاون سیاسی استاندار اردبیل در خلخال با حضور ائمه جمعه شهرستان خلخال خبر داد وگفت: مشکلات اساسی شهرستان و حوزه های مختلف در این نشست مطرح خواهد شد.

 امام جمعه خلخال از تلاش خبرنگاران فعال ستاد نماز جمعه شهرستان خلخال تقدیر و گفت: درکنار انجام وظایف محوله درستاد نماز جمعه باید به پیشگاه حضرت حق نیز جوابگو باشیم.

 در این جلسه سید احمد معصومی مسوول ستاد برگزاری ستاد نماز جمعه خلخال که با حضور امام جمعه شهرستان خلخال برگزار شد ، با قدردانی از زحمات اعضای ستاد نماز جمعه گفت: نماز جمعه علاوه بر سنگر عبادی و سیاسی به عنوان محل تصمیم سازی برای جذب حداکثری مردم به نماز جمعه است. فضاسازی فرهنگی و مکان نماز جمعه در مصلی امام خامنه ای با انجام سقف کاذب انجام شده و برای اجرای فاز دوم نیازمند اعتبارات است. م

معصومی خدمات انجام شده اعضای ستاد نماز جمعه را در راه رضای الهی و بدون هیچ گونه چشم داشت بوده است. در این جلسه معاونت های فرهنگی و اجتماعی و سایر در حوزه اقدامات انجام یافته گزارش فعالیتی به حضور جمع ارائه شد.

به

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.