تازه ها

پربیننده ترین

1396-11-25 10:52
کد مطلب: 75363
ساکنان منطقه مغان امیدوار هستند با اکتشاف نفت از این منطقه شاهد شکوفایی اقتصادی منطقه خود شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از صبح مغان، میدان نفتی مغان که در شمال استان اردبیل و در اراضی کشاورزی روستای خلیفه لو شهرستان بیله سوار واقع شده است درسال ۸۷ مجوز عملیات اکتشافی آن از سوی وزارت نفت صادر شد و اقدامات لازم برای عملیاتی کردن اکتشاف نفت مغان انجام وشرکت نفتی کرواسی آمادگی خود را برای اقدام های اکتشافی در منطقه اعلام کرد.

اما این موضوع سالهاست که بلاتکلیف بوده و هنوز در دستور عملی دولت قرار نگرفته است.

گفتنی است اهالی ساکن در منطقه میدان نفتی که در منطقه  "قیرلو" هستند هر روز به چشم خود می بینند که قیر بصورت جوشان از داخل زمین بیرون می آید و این نشان از وجود نفت و فرآورده های نفتی زیادی است، اما تاکنون اقدامات لازم برای حفر آن صورت نگرفته است لذا با اجرایی شدن و حفر چاه نفتی شاهد تاثیرات مثبت و مفید در بعد اقتصادی منطقه خواهیم بود.

بنابر مصوبه مجلس شورای اسلامی دولت موظف است ۲درصد درآمد حاصل از صادرات نفت خام وگاز طبیعی به استانهای نفت خیز وشهرستانها وبخشهای محروم اختصاص دهد تا صرف امور عمومی همانند گازرسانی روستایی، آبرسانی، راه روستایی، بهسازی روستایی و برق رسانی شود که با تحقق این وعده در وضع معیشتی مردم منطقه نیز تاثیرگذار بوده و برای قشرعظیمی از بیکاران شغل ایجاد خواهد شد.

این طرح یکی از مطالبات بحق مردم مغان است فلذا با عزم جدی مسوولان وعنایات ویژه دراین خصوص می توان شاهد شکوفایی بیش از پیش منطقه از تمامی ابعاد شد.

 

تصاویر بیشتر

عکس/ جاری شدن نفت خام در منطقه «قیردرسی» مغان
عکس/ جاری شدن نفت خام در منطقه «قیردرسی» مغان
عکس/ جاری شدن نفت خام در منطقه «قیردرسی» مغان
 

انتهای پیام/

 
ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.