تازه ها

پربیننده ترین

1396-11-25 09:08
کد مطلب: 75347
معاون سیاسی سابق سپاه گفت: داعش دیگر نخواهد توانست آن وضعیتی را که در سوریه و عراق با «تصرف مناطق وسیع» و «برپایی خلافت» ایجاد کرد، در افغانستان نیز شکل دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از خبرگزاری میزان؛سردار «یدالله جوانی»با اشاره به حضور تدریجی گروهک تروریستی - آمریکایی داعش در خاک افغانستان، اظهار کرد: داعش دیگر نخواهد توانست آن وضعیتی را که در سوریه و عراق با «تصرف مناطق وسیع» و «برپایی خلافت» ایجاد کرد، در افغانستان نیز شکل دهد.

وی با بیان اینکه اساسا ایده‌های گروهک‌های تروریستی تکفیری منطقه نظیر «داعش»، به ایده‌هایی شکست خورده در میان مسلمان و کشورهای اسلامی منطقه تبدیل شده است، عنوان کرد: تنفر عمومی کشورهای اسلامی از داعش به سبب قرائت‌های ناصحیح آنها از دین، همراهی‌شان با آمریکا و اسرائیل و همچنین جنایات ددمنشانه‌ای است که آنها در چند سال اخیر انجام داده‌اند.

معاون سیاسی سابق سپاه ادامه داد: اردوکشی داعش از سوریه به سمت افغانستان گرچه با اهداف خاصی از سوی آمریکا و سایر بانیان این گروهک تروریستی دنبال می‌شود، ولی یقینا بدانید که این جانیان به اهداف نهایی خودشان در افغانستان نخواهند رسید گرچه ممکن آسیب‎‌هایی را در کوتاه‌مدت بر ملت افغانستان وارد کنند.

سردار جوانی در پایان گفت: ادامه حضور داعش در خاک افغانستان که کوتاه‌مدت خواهد بود، به احتمال فراوان با حرکاتی ایذایی و جنایتکارانه همراه است.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.