تازه ها

پربیننده ترین

1396-11-24 17:35
کد مطلب: 75337
 سبک زندگی غربی خانواده ها را دچار مرگ مغزی کرده است
کارشناس مسائل فرهنگی گفت: فرهنگ غربی و زندگی هالیوودی این روزها خانواده ها را دچار مرگ مغزی کرده است، در حالی که افراد آسیب های هیچ یک از ابزارآلات غربی را درک نمی کنند اما به عینه امورات آن را در زندگی روز مره خود ساری و جاری کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، سعید شمس در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کوثرخبر با اشاره به سبک فرهنگ غربی و زندگی هالیوودی اظهار کرد: امروزه خانواده ایرانی خواه یا ناخواه در سبد فرهنگی خود ابزارآلات غربی اعم از ماهواره و شبکه های هالیوودی و یا فضای مجازی با تفکر غرب را جای داده است؛ این نشان می دهد که دشمن از همان ابتدا و پیش از هرگونه اقدامات فرهنگی ما ایرانیان دست به کار شده و تا به این لحظه موفق عمل کرده است.

این کارشناس مسائل اجتماعی افزود: به عینه مشاهده می شود که اکثر خانواده ها امورات زندگی خود را بر مبنای فرهنگ غرب بنا ساخته اند، این امر ما را متوجه آن می سازد که اقدامات فرهنگی در داخل کشور برای خانواده ها از همان ابتدا دچار ضعف بوده و مدیریت کارآمد در این حوزه انجام نیافته است؛ در حالی که دشمنان ایران زمین موفقیتی روز افزون در جذب و جلب خانواده ها نسبت به برنامه ها و اعمال خصمانه خود داشته اند.

شمس تصریح کرد: ترویج خانواده های بی سامان و بی بند و بار در مقابل ساختار خانواده، عادی سازی خیانت همسران به یکدیگر، عادی جلوه دادن روابط جنسی دختر و پسر پیش از ازدواج، ترویج فرهنگ هم باشی به جای ازدواج و عادی جلوه دادن سقط جنین برای دختران؛ و ده ها آسیب دیگر که این روزها خانواده ها از رفع آنها عاجرند.

کارشناس مسائل فرهنگی گفت: فرهنگ غربی و زندگی هالیوودی این روزها خانواده ها را دچار مرگ مغزی کرده است، در حالی که افراد آسیب های هیچ یک از ابزارآلات غربی را درک نمی کنند اما به عینه امورات آن را در زندگی روز مره خود ساری و جاری کرده اند.

وی بیان کرد: ظرفیت های بسیاری حداقل برای پیشگیری از این اقدامات دشمن وجود دارد، شاید نتوان تمام افکار غربی و زندگی هالیوودی را از سطح جامعه زدود، ولی می توان اقدامات اولیه در راستای پیشگیری از اینگونه هجمه ها انجام داد.

وی اضافه کرد: تریبون نماز جمعه، حلقه های صالحین، ظرفیت های بالقوه رفاهی و تفریحی در منطقه، پخش کلیپ و برنامه های متعدد فرهنگی در اجتماعی که برای خانواده ها خسته کننده و تکراری نباشد؛ اولویت های رجوع به آسیب های اجتماعی و اقدامات مناسب برای رفع آن چالش ها است.

شمس با اشاره به کاهش نقش خانواده در امورات فرهنگی و اجتماعی به عنوان یک مرجع گفت: کاهش ارتباط والدین با فرزند، شکاف نسلی به دلیل رشد تکنولوژی، از بین رفتن حریم بین فرزندان و والدین و ایستادن در برابر یکی از والدین یا هر دو، ناپایداری در ازدواج ها، تغییر الگوی همسرگزینی، نداشتن مهارت هایی برای ازدواج،  ناتوانی والدین برای آموزش به فرزندان، افزایش روابط دختر و پسر در زمان نامزدی بدون عقد، تمایل به دریافت مهریه های سنگین، بالا رفتن سن ازدواج و … از جمله آسیب ها و چالش های سبک فرهنگ غربی و زندگی هالیوودی است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.