تازه ها

پربیننده ترین

1396-11-23 11:03
کد مطلب: 75289
مسئول بسیج سازندگی اردبیل از استقبال جوانان مسئول بسیج سازندگی اردبیل از استقبال جوانان برای ایجاد کارگاه تولید عسل و زنبورداری خبر داد.برای ایجاد کارگاه تولید عسل و زنبورداری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از آذرسلام، سرهنگ دوم پاسدار جواد نوحی در حاشیه افتتاح کارگاه تولید عسل به خبرنگار ما گفت: تسهیلات اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی سپاه ناحیه اردبیل سبب اشتغالزایی بسیاری از جوانان شهرستان شده است.

وی افزود: تسهیلات اقتصاد مقاومتی و همکاری نهادهای مرتبط گامی مؤثر در زمینه اشتغالزایی و اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی در شهرستان اردبیل است.

مسئول بسیج سازندگی ناحیه اردبیل گفت: در حقیقت با تکیه بر اقتصاد مقاومتی و عملی کردن آن می توان کشور را در بسیاری از زمینه ها از وابستگی به کشورهای دیگر بی نیاز کرد و زمینه اشتغال و کار به معنای واقعی را به وجود آورد.

وی در ادامه افزود: زنبورداری یکی از رشته هایی است که در شهرستان اردبیل علاقمندان بسیاری دارد و توانسته است با استفاده از تسهیلات اقتصاد مقاومتی زمینه اشتغال جوانان بسیاری را بوجود آورد.

او گفت: در این کارگاه زنبوداری برای 4 نفر بطور مستقیم و 6 نفر بصورت غیرمستقیم اشتغال زایی صورت گرفته است.

همچنین بهزاد تقی زاده مسئول اجرای طرح کارگاه تولید عسل در اردبیل نیز در ادامه در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: تقریباً 16 سال است که در زمینه پرورش زنبور و تولید عسل کاملاً طبیعی و ارگانیک فعالیت دارم و هم اکنون 6 سال است که به طور حرفه ای در اجرای طرح اقتصاد مقاومتی با هدف تأمین سلامت جامعه مصرف کنندگان درعرصه زنبورداری و تولید عسل گام های مؤثری برداشته ام.

این تولید کننده افزود: به جهت پرورش زنبورعسل، برند سازی و کارگاه بسته بندی عسل بالغ بر 300 میلیون ریال هزینه شده است که  این گام مهم با آورده شخصی به مبلغ 150 میلیون ریال و با اعطای وام 150 میلیون ریالی با سود 10 درصد از سوی بسیج سازندگی شهرستان اردبیل محقق شده است.

وی تصریح کرد: سال اول آغاز به کار خود، با 5 کلونی زنبورعسل شروع به فعالیت کردم و در حال حاضر تعداد کلونی ها به هزارو 200 کلونی افزایش یافته و در طول یک سال میانگین تولیدات این کارگاه  گرده گل و عسل  به میزان 10 الی 15 تن است که مجاز به بسته بندی خشکبار نیز خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه محصولات اصلی این کارگاه تولیدی عسل ، گرده گل می باشد ، اظهارداشت: ترکیبی از این دواکسیرجوانی تقریباً به اکثر نواحی کشور از جمله استانهای گیلان، تهران، مازندران و...با برند عسل بالکان سبلان صادر می شود.

این کارآفرین برتر استانی تصریح کرد: با توجه به اینکه تمام محصولات این کارگاه تولیدی کاملا ارگانیک و طبیعی بوده و فاقد هرگونه شکرک، گلوکز و افزودنی هست اما تاکنون به علت عدم تعامل و همکاری دستگاه های اجرایی از قبیل انجمن ارگانیک استان و جهاد کشاورزی شهرستان موفق به کسب برند ارگانیک نشده ام.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.