تازه ها

پربیننده ترین

1396-11-21 13:28
کد مطلب: 75235
مدیر کل اداره آموزش و پرورش استان اردبیل در یادواره شهدای دانش آموزی و فرهنگی؛
ایران با وجود ناامنی منطقه در امنیت کامل قرار دارد/ امروز به برکت انقلاب آمار باسوادی بیش از 90 درصد است
مدیر کل اداره آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: جمهوری اسلامی ایران در نقطه‌ای قرار گرفته است که اطراف آن همیشه ناامنی و درگیری بوده است اما ایران با وجود این شرایط سخت و دشوار همواره در امنیت کامل به سر می‌برد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از سفیرمشکین، صبح امروز  یادواره شهدای دانش آموزی و فرهنگی شهرستان مشگین شهر با حضور مدیر کل مدیر کل اداره آموزش و پرورش استان اردبیل و مسئولان ارشد شهرستان در محل نمازخانه بلال این شهرستان برگزار شد.

 

در این مراسم احمد ناصری مدیر کل اداره آموزش و پرورش استان اردبیل با بیان اینکه شهدا انسان‌های ارزشمندی اهستند که برای حفظ انقلاب اسلامی از جان گذشتند، گفت: شهدای 8 سال دفاع مقدس با نثار جان خود امید و آرامش را به این کشور و ملت آن به ارمغان آوردند لذا باید نسل امروز قدردان این شهدا باشند که در امنیت و آرامش زندگی می‌کنند.

 

وی افزود: انسان‌های بزرگ با اهداف بزرگ زندگی می‌کنند و امام راحل نیز با اهدافی بزرگ پا به عرصه گذاشت و رزمندگان و شهدای دفاع مقدس این هدف را درک کرده و با جان و دل آن را پذیرفتند و در جهت رسیدن به این هدف ایثار و فداکاری کردند و این شهدا همواره مورد احترام ملت ایران است.

 

ناصری تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در نقطه‌ای قرار گرفته است که اطراف آن همیشه ناامنی و درگیری بوده است اما ایران با وجود این شرایط سخت و دشوار هواره در امنیت کامل به سر می‌برد و این امر تنها در سایه رزمندگان محقق شده است.

 

وی با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در استان اردبیل گفت: بالغ بر 232 هزار دانش آموز در این استان مشغول به تحصیل هستند تا در آینده این کشور نقش ایفا کنند به طوری که در دورترین نقطه استان برای یک دانش آموز نیز معلم و مدرسه پیش بینی شده تا از هم سن و سال‌های خود عقب نماند.

 

وی خاطر نشان کرد: شهرستان مشگین‌شهر از پیشینه آموزشی و فرهنگی قوی برخوردار است که در مسئولیت‌های مهم کشوری نقش ایفا می‌کنند.

 

وی ادامه داد: شهرستان مشگین شهر در کنکور سراسری افتخار آفرین بود به طوری که بالغ بر 36 نفر در رشته پزشکی از این شهرستان قبول شدند و این در سایه انقلاب اسلامی محقق شده است.

 

وی همچنین در خصوص وضعیت تحصیلی مردم گفت: قبل از انقلاب اسلامی زنان 35 درصد و مردان 45 درصد میزان سواد آموزی را تشکیل می‌دادند اما امروز به برکت انقلاب اسلامی این امار به بیش از 90 درصد افزایش یافته است.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.