تازه ها

پربیننده ترین

1396-11-19 12:43
کد مطلب: 75160
	کوثر و خلخال تنها خواستار رفع تبعیض هستند/آب منطقه ای توجهی به پایاب سد گیوی ندارد
نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تنها خواسته مردم این منطقه رفع نگاه تبعیض‌آمیز به آنها است و این خواسته زیادی برای مردم این منطقه نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از کوثرخبر، بشیر خالقی صبح ظهر امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان کوثر که با حضور استاندار اردبیل و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی در فرمانداری این شهر برگزار شد، اظهار کرد: مسؤولان نباید اجازه دهند شکافی بین شمال و جنوب استان ایجاد شود زیرا این مساله اصلا به نفع استان نیست.

وی با طرح این سوال که جنوب استان در مساله مهاجرت رکورددار است، گفت: طی چند سال گذشته جمعیت شهرستان کوثر از 38 هزار نفر به 22 هزار نفر کاهش پیدا کرده و شهرستان خلخال نیز از این امر مستثنی نیست؛ ضروری است با توسعه زیرساخت های منطقه ای و توجه به امر اشتغالزایی با سرمایه گذاری بخش خصوصی و همچنین آغاز عملیات اجرایی پایاب سد گیوی این معضل اجتماعی را به حد اقل برسانیم.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تنها خواسته مردم این منطقه رفع نگاه تبعیض‌آمیز به آنها است مردم بر این باورند که جنوب استان اردبیل در حوزه های متعدد بخصوص حوزه اقتصادی و صنعتی و کشاورزی با مشکل جذب اعتبار و تخصیص منابع مالی مواجه است و مسئولان می توانند این امر با آغاز عملیات اجرایی پایاب سد گیوی و 7 سد معیشتی این منطقه مرتفع سازند.

خالقی با انتقاد از عملکرد مسئولان امر میراث فرهنگی افزود: قلعه خشتی فیروز آباد متعلق به سال های دور بطور کامل از دید مسئولان مهجور مانده و میراث فرهنگی می بایست توجه ویژه ای به آن داشته باشد؛ اگر این وضعیت ادامه داشته باشد مطمینأ این قلعه فروخواهد ریخت چرا که بعد از سالها هنوز اصلا اعتباری به این قلعه اختصاص نیافته است.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از ۲ سال پیش تاکنون تخصیص آب سدهای کوثر انجام نمی‌گیرد، این مساله باید به مردم گفته شود، درحالی که خود مردم با تنظیم طومار و پیگیری های متعددد در جریان این بی مهری ها قرار دارند ولی آب منطقه‌ای همچنان از ویفه ذاتی خود در رسیدگی به مسائل و مشکلات منطقه ای سرباز می زند.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.