تازه ها

پربیننده ترین

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در مراسم ایام شهادت حضرت زهرا (س) در روستای عباسیه اندبیل خلخال، گفت: ما با لبیک به امامت انقلاب کرده ایم و آن را حفظ خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از ازناو،حضرت آیت الله سید حسن عاملی امشب در مراسم ایام شهادت حضرت زهرا (س) در روستای در عباسیه اندبیل خلخال با تسلیت ایام فاطمیه به مردم شهید پرور شهرستان خلخال گفت: ما با لبیک به امامت انقلاب کرده ایم و در راه امامت و رهبری انقلاب را حفظ خواهیم کرد.

وی با تشریح زندگانی حضرت فاطمه زهرا (س) و احترام پیامبر اکرم (ص) به این شخصیت دین مبین اسلام، تصریح کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) جایگاهی رفیع در عرش حضرت حق داشت که پیامبر اکرم (ص) به پای او برمی خواست و به استقبال او می رفت.

امام جمعه اردبیل با اشاره به جایگاه رفیع حضرت فاطمه زهرا (س) در بین اهل سنت ،اظهار داشت: اهل سنت باید بیشتر از سایرین در رثای این بانوی اسلام متعهد باشند.

وی افزود: نقطه اشتراک اهل سنت با تشیع حضرت فاطمه زهرا (س) است و هر کس در سنت پیامبر (ص) تبعیض قائل شود گرفتار هوای نفس است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل، عمل به سیره حضرت رسول اکرم (ص) ودخت مکرم آن حضرت صدیقه کبری (س) را خواستار شد.

عاملی با بیان اینکه یادگیری امر و نهی تربیتی یک وظیفه است، تاکید کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) مادر امامت است و کربلا، غدیر و امامت به حضرت زهرا (س) بر می گردد.

امام جمعه اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مردم خلخال ولایت مدار و حسینی هستند و از این شهر علمایی در نجف به دست صدام به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به طبیعت بکر و گردشگری منطقه خلخال و میر عادل اندبیل گفت: از استاندار اردبیل خواهم خواست تا انشا الله جاده های شهرستان خلخال به زودی زود در مسیر توسعه هموار شود تا این طبیعت که یک نعمت عظیم در منطقه است  قابلیت گسترس و اشتغال وتولید رافراهم آورد.

عاملی با تاکید بر مدیریت منابع آب در منطقه خلخال، تصریح کرد: هیچ آبی از شهرستان خلخال خارج نخواهد شد و باید مشکلات این منطقه درحوزه آب حل شود.

وی به طراحی پل معلق در خلخال و گردشگری در منطقه ازناو واندبیل اشاره وگفت: ایجاد ثروت یعنی توسعه عزت و در این راستا به استاندار اردبیل سفارش خواهم کرد.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین امیر رشتبری نیز با تسلیت ایام فاطمیه به مردم ولایتمدار خلخال از تشریف فرمایی امام جمعه معزز اردبیل در خلخال در مراسم شب شهادت حضرت زهرا (س) قدردانی کرد.

مدیحه سرایی در سوگ حضرت زهرا (س) از دیگر برنامه های این مراسم معنوی ومذهبی در عباسیه اندبیل بود.

 به گزارش ازناو، قبل از شروع مراسم شب شهادت حضرت زهرا (س) نیز نماز جماعت مغرب و عشا به امامت حجت الاسلام رشتبری و با حضور  امام جمعه اردبیل و  ومردم قدرشناس اندبیل در عباسیه اندبیل برگزار شد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.