تازه ها

پربیننده ترین

1396-11-17 20:56
کد مطلب: 75108
فرمانده نیروی انتظامی استان اردبیل گفت:امروز ایران اسلامی جزیره امن است و این امنیت مدیون تلاشها و مجاهدتهای نیروهای مسلح و سربازان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از ارس تبار، سردار"حسین عبدی" امروز سه شنبه در مراسم تحلیف سردوشی فراگیران مرکز آموزش شهید مدنی اصلاندوز ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر و تسلیت ایام فاطمیه گفت:ایران اسلامی به کوری چشم دشمنان روز به روز شاهد شکوفایی و پیشرفتهای متعدد در تمامی حوزه های مختلف بوده و این به برکت انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه در طول تاریخ برای برپایی حکومت اسلامی تلاش و شهدای گرانقدر تقدیم شده است گفت:خداوند متعال بر ما منت گذاشت،ناجی را فرستاد که توانست طاغوت را به زباله دان تاریخ بفرستد و این انقلاب با موضوع ولایت فقیه و اسلام ناب به پیروزی رسید.

فرمانده نیروی انتظامی استان اردبیل با اشاره به اینکه امروز افتخار می کنیم در این نظام توفیق سربازی را داریم گفت:اقشار مختلف مردم ایران از قومیت های مختلف در طول پیروزی انقلاب با وحدت و همدلی شر استکبار را به خودشان باز گرداندند که هشت سال دفاع مقدس شاهد این مدعاست.

عبدی در بخش دیگری از سخنان خود به شیوه جدید دشمنان از طریق جنگ نرم برای تغییر باورها و اعتقادات ملت ایران اشاره کرد و گفت:در این زمینه بارها رهبر معظم انقلاب تبیین و گوشزد کردند.باید مردم و دستگاهها در این عرصه فعال و تلاش مجاهدانه کنند.

وی افزود:متاسفانه در عرصه جنگ نرم امروز ما تلفات قابل توجهی داریم باید بیشتر مواطب باشیم،همه دستگاههای دولتی،سازمان ها و خانواده ها همت کنند تا از حیثیت و شرف مردم دفاع بشود.

فرمانده انتظامی استان اردبیل در ادامه گفت:دشمن امروز آسیب های اجتماعی را برای ما تدارک دیده اند در بحث فضای مجازی بدنبال این هستند ارزشهایی که در جامعه قابل احترام و قرب هستند را از منزلت و ارزش خود بیندازند و جامعه را به سمت بی هویتی ببرند.

عبدی افزود:خیلی ها بدون آموزش و پیوست فرهنگی و امنیتی همینطوری وارد شبکه های اجتماعی می شوند و نتیجه اش افزایش آمار طلاق در جامعه که یکی از موضوعات اثرگذاری پدیده ازدواج سفید در جامعه رونق پیدا می کند.

وی با بیان اینکه مردم ایران در طول تاریخ دینداری،غیرت و شجاعت و هویت ایرانی را با فرهنگ بودن تعریف کردند گفت:دشمنان نظام از بستر رسانه ها استفاده می کنند در فضای مجازی بصورت آهسته و نرم دنبال کمرنگ کردن نقش مادر در خانواده های ایرانی هستند تا کسی به مادر خود ارزش قایل نشود و از سویی دیگر نیز نقش دین را به عنوان کهنه پرستی مطرح می کنند.

فرمانده انتظامی اردبیل با بیان اینکه فضای مجازی بستر خوبی است اما باید بصورت صحیح و درست استفاده شود گفت:متاسفانه افراد فریب خورده از داخل کشور به دشمنان کمک می کنند در این زمینه همه باید مراقب باشیم.

وی با اشاره به آسیب های اجتماعی نیز افزود:درحوزه آسیب های اجتماعی اعتیاد در گذشته از نوع تریاک بود،اما امروز مواد مخدر صنعتی وارد جامعه ما شده و این هدیه دشمنان نظام است.

عبدی خاطرنشان کرد:متاسفانه ما در مسیر ترانزیت مواد مخدر قرار گرفتیم که کانون تولید در شرق کشور و کانون خروج در غرب و شمالغرب قرار دارد و در این مسیر برای خودشان یارگیری می کنند.

فرمانده انتظامی اردبیل با بیان اینکه کراک،شیشه و مواد مخدر صنعتی خیلی خانواده ها را بی خانمان کرده است گفت:ازدواج های ناموفق از همین آسیب های اجتماعی نشات می گیرد و خیلی طلاق ها نیز از عوامل ابتلایان به مواد مخدر است.

وی افزود:امروز دشمن از طریق کانالهای تلگرامی و شبکه های اجتماعی مواد مخدر را تبلیغ می کنند که باید جوانان ما هواسشان باشد و خانوادها نیز مراقبت کنند.

عبدی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت:جای جای این کشور آغشته به خون شهداست،شهدای ارزشمندی که با ایثار جان نگذاشتند ذره ای از خاک میهن در اختیار دشمنان قرار گیرد.

وی همچنین با اشاره به نقش یک سرباز در کسب آبرو و عزت برای کشورش گفت:امروز مرزهای ما از وجود سربازان عزیزمان یک مرز امنی است و دشمنان نظام با وجود سربازان شجاع مومن و ولایتمدار جرات تعرض به حریم کشور را ندارد.

فرمانده انتظامی استان اردبیل امینت و آسایش امروز کشور را در سایه خون شهدا دانست و گفت:اگر مدافعان حرم و شهدای مدافع حرم نبودند ما باید در شرق و غرب و شهرهای عمقی کشور درگیر بودیم.امروز خون شهدای مدافع حرم به ثمر نشسته است.

سرهنگ عبدی افزود:امروز ایران اسلامی جزیره امن است و این امنیت مدیون تلاشها و مجاهدتهای نیروهای مسلح و سربازان است.

وی سربازی را یک فرصت برای تغییر دانست و گفت:شما در طول نوجوانی و جوانی مشغول تحصیل بودید اما در فضای سربازی که فضای معنوی و ارزشی است متغیر از سه ماه قبل هستید.

فرمانده انتظامی استان اردبیل  در پایان سربازان را زینت نظام دانست و گفت:از این بابت در جامعه مورد احترام و ارزشمند هستید چرا که سربازان امن کنندگان جامعه هستند وجود شما بسیار اثر گذار هست و بخش قابل توجه وظیفه نیروهای مسلح را به پیش می برند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.