تازه ها

پربیننده ترین

1396-11-16 10:20
کد مطلب: 75041
فرماندار خلخال در جشن انقلاب مردم هشجین گفت: استاندار اردبیل تاکید بر حل سریع مشکل آب و راه خورش رستم دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از ازناو ، صبح امروز فریدون بابایی در جمع مردم متدین ولایتمدار هشجین در مراسم جشن انقلاب در مسجد جامع این شهر ، اظهار داشت: استاندار اردبیل تاکید ویژه بر حل مشکل آب شرب و راه هشجین دارد.

وی گفت: با پیگیری های انجام شده از سوی نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس و تاکید استاندار اردبیل و انتخاب پیمانکار قدر برای پروژه کلور درام و همچنین ادامه راه در حوزه هشجین ، این پروژه های شهرستانی در اولویت  قرار دارد.

 اعتبار سد شهید پستی هشجین تامین می شود

فرماندار خلخال با اشاره به آغاز اقدامات تاثیر گذار در بخش خورش رستم، تصریح کرد: راه هشجین سرچم از خواسته های به حق مردم خورش رستم است که این مهم نیز مرحله انتخاب پیمانکار را سپری کرده و با قدرت تمام کار خواهد شد.

وی در خصوص سد شهید پستی هشجین گفت: با پیگیری استاندار اردبیل و نماینده مردم خلخال این سد ردیف ملی گرفته و در آینده ای نزدیک کلنگ زنی خواهد شد؛ همچنین طبق قولی که استاندار در همین تریبون داده اگر حتی سایر اعتبارات نباشد از محل اعتبارات استانی این سد آغاز و تکمیل خواهد شد.

بابایی از تکمیل استخر ورگوان خبر داد و اظهار داشت: در سال 1397 برای این استخر پول گذاشتیم و قطعا پیمانکاری برای این استخر انتخاب شده که منتظر پول دولت نباشد و کار را ادامه دهد.

فرماندار خلخال با اشاره به  وضعیت راه هشجین به خلخال و هشجین به برندق، خاطر نشان کرد: منتظر  وضعیت آب و هوا هستیم تا با مساعد شدن  این کار اجرا شود.

وی افزود: با راهداری استان اردبیل صحبت شده تا برای روکش آسفالت 20 کیلومتر از هشجین به خلخال تامین اعتبار شود که 10 کیلومتر در سال 1396 و 10 کیلومتر در سال 1397 در برنامه بوده و در کل شهرستان از جمله راه های روستایی که در برنامه آسفالت قرار دارد همه در بخش خورش رستم است که روستاهای کرنق ، طویستان ، دیز و قره تکان در برنامه قرار دارد.

تامین اعتبار برای درمانگاه برندق و تکمیل آن در سال آینده

رئیس شورای تامین شهرستان خلخال از تامین اعتبار برای درمانگاه برندق خبر طبق تفاهم نامه نوشته شده استاندار و وزارت بهداشت خبر داد وگفت: قرار شده است تامین اعتبارات به صورت 50 به 50 انجام  و در سال 1397 این درمانگاه به بهره برداری برسد.

 وی با تاکید بر نگاه ویژه دولت به شهر هشجین، تصریح کرد: در تمامی زمینه ها اعتبارات افزایش یافته و در سال 1397 از محل اعتبارات حوادث و سایر حوزه ها کمک خواهیم کرد و در خود شهر مجتمع های وجود داشته که دو استانداران قبلی قول به حمایت و اعتبار دادند که انشا الله در  زمان خدمتگذاری اینجانب در فرمانداری خلخال این دو مجتمع تکمیل خواهد شد.

 رئیس کارگروه بهداشت و سلامت شهرستان خلخال خاطر نشان کرد: مجتمع شاهرود 60 درصد پیشرفت فیزیکی و مجتمع فرهنگی هشجین 40 درصد پیشرفت داشت که به خاطر تعلق خاطر به مردم بخش خورش رستم این اولویت برای هشجین تعریف و اعتبارات در این زمینه تخصیص خواهد یافت.

گازدارشدن تمام روستاهای خلخال در سال آینده

بابایی اضافه کرد: در سال 1397 کلیه روستاهای بخش خورش رستم و شهرستان خلخال گازدار و بحث گاز در شهرستان جمع بندی خواهد شد.

فرماندار خلخال یکی از اولویت های دولت در بخش خورش رستم را بحث تامین آب شرب برای شهر هشجین عنوان و گفت: بحث مطالعات در آب هشجین تاثیر گذار است و قبلا تکیه به چشمه ها بوده که اکنون این چشمه ها خشک شده و با برنامه ریزی که انجام شده برای 50 سال آینده شهر هشجین، آب این شهر از محل های مختلف که در برنامه قرار دارد، تامین شود.

وی ادامه داد: تاکید استاندار بر کیفیت بخشی به آب شرب هشتجین  بوده که طبق تعاملی که با مردم روستای سوسهاب انجام شده در فصلی که آب مورد استفاده نباشد حتما این آب برای استفاده در شهر هشجین مورد استفاده قرار گیرد.

قطعا از سرمایه گذاران در حوزه اشتغال هشتجین استقبال می‎کنیم

رئیس کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری خلخال به بحث اشتغال در شهرستان خلخال اشاره و افزود:  قطعا از سرمایه گذاران در حوزه اشتغال استقبال می کنیم و دولت امسال اعتبارات خوبی در زمینه اشتغال و تولید در شهرستان در نظر گرفته است.

فرماندارخلخال افزود: در بحث دیجیتال و پوشش تلویزیون نیز با صحبت هایی که در سفر مدیر کل صدا وسیما به نمهیل انجام شده انشا الله یک قسمت اعتبارات از محل صدا وسیما و یک قسمت اعتبارات نیز از محل دولت تامین می شود تا انشا الله  در سال 1397 مشکلی در شهرستان در حوزه دیجتیال نداشته باشیم.

نقش عظیم مردم بخش خورش رستم در پیروزی انقلاب/ تقدیم 115 شهید به انقلاب

فرماندارخلخال در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک ایام الله دهه فجر به نقش عظیم مردم بخش خورش رستم در پیروزی انقلاب اسلامی ،تثبیت نظام و نقش آنان در هشت سال دفاع مقدس اشاره و گفت: اگر امروز سرداران شهید بخش خورش رستم و 115 شهید و تنها خلبان شهید از این بخش تقدیم انقلاب شده باید اهمیت موضوع را دریافت و این نشان از تعهد این مردم متدین به نظام وانقلاب بوده است.

وی افزود: اکنون نقش تاثیر گذارایران در جهان به اثبات رسیده وتمامی قدرت های دنیا در جای جای جهان برای تصمیم گیری حتی برای یک منطقه از جهان در قلب آمریکا یا آفریقا و یا اروپا نیازمند حضور ایران وتصمیم  ایران عزیز هستند.

وی با قدردانی از زحمات خانواده معظم شهدا و پاسداشت صبوری ایثارگران ، آزادگان و خانواده جانبازان گفت:  اگر اکنون بنده فرماندار و شما مردم در امنیت هستید برای این امنیت مدیون خون شهدا هستیم.

فرماندارخلخال گفت: بعد از انقلاب اسلامی قطعا خدمات نظام در این منطقه نیز گسیل یافته و اگر به دهه بین هفتاد تا هشتاد برگردیم خیلی مشکلات از سر راه برداشته شده و آنهایی که پا به سن گذاشته اند در جریان هستند که برای تردد از هشجین به خلخال با مینی بوس مشکل داشتیم که این مشکل اکنون مرتفع شده و بنده نیز به عنوان خدمتگذار مردم شهرستان خلخال که بیش از 11 سال از عمر خود را در این بخش در خدمت به مردم سپری کردم قطعا پیگیر مشکلات این بخش هستیم و سایر مسئولین نیز در کنار ما برای حل مشکلات این مردم در کوشش هستند.

وی با قدردانی از مردم بخش خورش رستم ایام فاطمیه را به مردم بخش هشجین تسلیت گفت و افزود: با توجه به شعار سال مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی و تولید واشتغال  تلاش خواهیم کرد تا در تمامی حوزه ها بخش خورش رستم نیز در این زمینه ها نمود عملی پیدا کند.

 

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.