تازه ها

پربیننده ترین

1396-11-15 21:54
کد مطلب: 75034
فوتبالیست های اصلاندوزی با بی توجهی مسئولان اداره ورزش و جوانان در زمین خاکی بستر دره رود تمرین می کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از ارس تبار،یکی از مشکلات شهر مرزی اصلاندوز مغان عدم وجود استادیوم ورزشی مناسب از نظر استانداردهای لازم است که در این زمینه ورزشگاه تختی این شهر در بلاتکلیفی ۱۷سالگی بسر می برد و امروزه جزء رویش خار و خاشاک و گاها چراگاه و استراحت گوسفندان چیزی دیده نمی شود.

شهر 33 هزار نفری اصلاندوز یک شهر تاریخی با وجود تپه تاریخی نادری (محل تاجگذاری نادرشاه افشار) و منطقه مرزی که همواره مورد تهاجم فرهنگی بیگانه قرار گرفته نیاز است به جوانان این منطقه توجه بیشتر شود همه شهرهای استان در لیگ استانی حضور دارند یا مسابقات درون شهرستان برگزار می کنند اما جوانان این منطقه علیرغم توانایی و استعدادهای که دارند حتی از این شهر جوانانی در تیم ملی نوجوانان حضور داشتند متاسفانه محروم واقع شده است.

اصلاندوز با وجود مجموعه ورزشی و ورزشگاه و وجود یک زمین فوتبال خاکی بعد این سالها هنوز هم رنگ چمن را در شهر خود ندیده اند و توجه مسولین شهرستان به این موضوع مهم را می طلبد.

شهر اصلاندوز با وجود بازیکنان با استعداد و با داشتن آینده درخشان برای هرچه بهتر شدن فوتبال شهرستان احتیاج به امکانات اولیه دارند که مهم ترین آنها داشتن یک زمین چمن طبیعی و استاندارد در شهر است که بازیکنان آن از حداقل امکانات محروم هستند.

تمامی شرایط برای ایجاد زمین چمن برای فوتبال در مقابل سی ان جی اصلاندوز مهیاست.اما کوتاهی،عدم رسیدگی و توجه مسئولین اداره ورزش و جوانان شهرستان پارس آباد و اصلاندوز برای حل این مشکل در شهر به آخر رسیده است و هیچ گونه تلاشی از سوی آنها در رابطه با آرزوی دیرینه جوانان و فوتبالیست های شهرستانی به چشم نمیخورد.

 

http://arastabar.ir/sites/default/files/photo_2018-02-04_19-34-03.jpg

وحید مهرآوران مربی تیم مدرسه فوتبال نونهالان اصلاندوز امروز در گفت و گو با خبرنگار ارس تبار گفت:چه زمانی است که فوتبالیستها در زمین خاکی بازی کنند در حالیکه امروزه در تمام شهرستانها زمین چمن خوب و امکانات عالی در اختیار ورزشکاران قرار می دهند.

وی با گلایه مندی از مسئولان و هیات فوتبال از عدم توجه به زیرساخت های ورزشی در رشته فوتبال افزود:با توجه به اهمیت و جایگاه ورزش و نیز کمبود امکانات شهر اصلاندوز در زمینه زیرساخت‌های ورزشی، انتظار می‌رود تا وضعیت ورزش توسط مسئولان و متولیان امر ارزیابی و تصمیمات درخور شأن جوانان این دیار اتخاذ شود.در غیر اینصورت به جایی نخواهیم رسید.

با توجه به اینکه در رشته های سالنی با وجود سالن های بسیج و اداره ورزش و جوانان در قره قباق کمبودی وجود ندارد و امکانات لازم در این سالن ها مهیاست اما در رشته فوتبال متاسفانه چندین سال است که در محرومیت کامل بسر می بریم.
 
زمین فوتبال بستر دره رود که از دهه 60 تا 80 محل تمرین و برگزاری مسابقات درون استانی و شهرستانی و بخصوص جام دهه فجر بود، متاسفانه این زمین خاکی همچنان محل تمرین نوجوانان و جوانان امروزی نیز محسوب شده و استعدادها با بی توجهی مسئولان خاک می خورد!

امید است با رفع مشکلات موجود و چاره اندیشی مسوولان استانی و شهرستانی و متولیان امر شاهد احیای چمن تنها زمین فوتبال استادیوم تختی اصلاندوز باشیم تا فوتبالیست های جوان و نوجوان این شهر بدون وجود مشکلی به تمرینات خود ادامه داده و افتخار آفرین فوتبال شهرستان و استان باشند.

شهر اصلاندوز در 200 کیلومتری شمال غربی استان اردبیل واقع شده و در همسایگی کشور جمهوری آذربایجان است.

گزارش از سید سجاد میرزایی

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.