تازه ها

پربیننده ترین

1396-11-11 17:40
کد مطلب: 74882
 سوگواری عاشقان حضرت فاطمه زهرا(س) در روستای چلک برگزار شد
براساس یک سنت دیرینه اهالی روستای چلک،چند روز مانده به ایام فاطمیه چندین راس گاو قربانی را خریداری و در نخستین روزهای ایام سوگواری حضرت زهرا س با پخت غذا و برپایی سفره های نذر و احسان از عزاداران دختر پیامبر اسلام (ص) پذیرایی می کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از سیفار، همه ساله به رسم یک سنت دیرینه وطبق یک آیین ویژه، در سالروز وفات حضرت زهرا (س)، روستای چلک شهرستان گرمی پذیرای خیل عاشقان و شیفتگان بانوی مکرم اسلام از جای جای ایران اسلامی است.

 

در این روز اهالی این روستا  با برپا کردن سفره های احسان و نذری و پختن آبگوشت از هزاران نفر پذیرایی می کنند.

 

شرکت کنندگان در این مراسم با سینه زنی و عزاداری در غم فراق از دست رفته آن حضرت اشک ماتم می ریزند.

 

حجت الاسلام ملکی یکی از روحانیون منطقه امروز(چهارشنبه) در این مراسم معنوی گفت: حضرت فاطمه (س) از جایگاه خاصی در دین اسلام برخوردارند و سوگواری آن حضرت باید پرشورو در شان و منزلت ایشان برگزار شود که حضور عزاداران کثیری از نقاط مختلف استان و حتی سایر استانها در این مراسم معنوی نشانه عظمت و معنویت این مراسم بزرگ معنوی است.

 

مولود نیک بین از معتمدین روستای چلک در حاشیه این مراسم گفت: براساس یک سنت دیرینه اهالی روستای چلک،چند روز مانده به ایام فاطمیه چندین راس گاو قربانی را خریداری و در نخستین روزهای ایام سوگواری حضرت زهرا س با پخت غذا و برپایی سفره های نذر و احسان از عزاداران دختر پیامبر اسلام ص پذیرایی می کنند.

 

وی با بیان اینکه این مراسم نزدیک 36 سال است که در این روستا برگزار می شود،‌ افزود: این مراسم از شکوه خاصی برخوردار است و در این روز مسجد جامع چلک حضور عزاداران کثیری را از نقاط مختلف استان و حتی سایر استانها شاهد می گردد.

 

سعیدی یکی دیگر از معتمدان این روستا هم مبلغ جمع آوری شده از سوی اهالی و عزاداران را برای پذیرایی از عزاداران امسال بالغ بر 30میلیون تومان اعلام کرد و گفت:عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت ع پس از عزاداری در مسجد جامع این روستا برسر سفره های نذر واحسان اهالی حضور می یابند و مراسم با صرف ناهار خاتمه می یابد.

 

وی افزود: به خاطر معنویت و حال و هوای خاص مراسم عزاداری ایام فاطمیه در روستای چلک،همه ساله بر خیل عزاداران آن افزوده می گردد.

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.