تازه ها

پربیننده ترین

1396-11-03 11:54
کد مطلب: 74649
در 9 ماه نخست سال جاری محقق شد؛
کاهش 7 درصدی طلاق نسبت به مدت مشابه در اردبیل
بهزاد ستاری مدیرکل سازمان بهزیستی استان اردبیل گفت: در 9ماه نخست سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، روند رشد طلاق متوقف شده و كاهش 7 درصدي طلاق در استان را شاهد هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما بهزاد ستاری مدیرکل سازمان بهزیستی استان اردبیل در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در 9ماه نخست سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، روند رشد طلاق متوقف شده و كاهش 7 درصدي طلاق در استان را شاهد هستیم گفت: به همت مراكز كنترل و كاهش طلاق بهزيستي، از تعداد 3079مورد زوجين متقاضي طلاق از طرف دادگستري، 25 درصد به سازش منجر شده و زوجين به زندگي مشترك خود باز گشته‌اند.

وی با اشاره به تحقیقات و بررسی ‌های انجام شده توسط مشاورین بهزیستی در 44 مورد طلاق، اظهار کرد: ‌اعتياد، عدم مسئوليت پذيري طرفين علي الخصوص سرپرست خانواده، خيانت، بيكاري، دخالت اطرافيان، پائين بودن آستانه تحمل و نهايتا ضعف در مهارت هاي سازگارانه از عوامل اصلی درخواست طلاق است.

ستاري عمده علل طلاق در زير 5 سال زندگی مشترک را ضعف در انتخاب، ازدواج هيجاني و ازدواج با شناخت و آگاهي كم عنوان کرد.

این مسئول از راه اندازي طرح آموزش هنگام ازدواج در كنار آزمايشات مراكز بهداشتي خبر داد و افزود : بر اساس این طرح، از اول دیماه، آموزش مهارت‌های زندگی و زندگی زناشویی و مشترک برای زوجین در خانه و مراکز بهداشتی الزامی شده است.

مدیرکل سازمان بهزیستی استان اردبیل از آموزشهای پيش از ازدواج براي 29713نفر از جوانان در مدارس، مساجد و پايگاه هاي خانه هاي بهداشت، آموزش مهارت های ده گانه زندگی برای 53177 نفر زوجين و آموزش زندگی خانواده برای 26331نفر در طی 9 ماهه نخست سال نیز خبر داد.

ستاری با اشاره به راه اندازی سامانه طلاق در 11 استان کشور گفت: در تلاش هستيم  تا سامانه طلاق در استان اردبیل نیز راه اندازی شود.

وی تصریح کرد: با راه‌اندازی این سامانه، هدايت متقاضيان طلاق ابتدا از كانال تخصصي بهزيستي خواهد بود تا قبل از هرگونه اقدام قضايي و انتخاب وكيل، كارشاسان مركز كنترل و كاهش طلاق بهزيستي با مداخله تخصصي، زمینه سازش بین زوجین را فراهم کنند و جلوي پاشيدگي خانواده گرفته شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.