تازه ها

پربیننده ترین

1396-11-03 10:57
کد مطلب: 74646
به مناسبت میلاد حضرت زینب(ص) منتشر شد؛
سخن نگاشت رسانه انقلاب حسین(ع)
رسانه انقلاب حسین
فریاد با تو آغاز شد و بیداد با تو رسوا، ای آزاد اسیر، ای نهال بارور ایثار، ای جاری زلال متانت، چگونه می توان تو را گفت و نوشت، قلم در ابهامِ شناختت مانده است و انسان، در زیبایی کامل در تو متجلی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از ابصارخبر، بانوی بزرگ ایمان حضرت زینب (س) در سال پنجم هجری دیده به جهان گشود. او سومین فرزند ارجمند خاندان وحی و رسالت و دودمان پاک و بلندآوازه‏ی امامت بود. آنگاه که آن حضرت دیده به جهان گشود، نیای گرانقدرش پیامبر بزرگوار اسلام، نام او را «زینب» نهاد. واژه‏‌ی مقدس و جانبخشی که به مفهوم زینت و آراستگی پدر است.

این بانوی بزرگ، هم دارای زندگی درخشان و تاریخ سرشار از فضایل انسانی و ارزشهای اخلاقی است و هم همه‏ی مراحل زندگی الهام‏بخش و درس ‏آموزش با حوادث اندوهبار و درد و رنج آمیخته بود.

برای تو می نویسم، ای زینب! ای که فریاد با تو آغاز شد و بیداد با تو رسوا! ای آزاد اسیر! ای نهال بارور ایثار! ای جاری زلال متانت! ای آیه صراحت و عفت! ای آذرخش خشم! ای مظهر لطافت و رحمت! چگونه می توان تو را گفت، تو را نوشت. قلم در ابهامِ شناختت مانده است. انسان، در زیبایی کامل در تو متجلی است.

 

 
حضرت زینباس ام اس
 
رسانه انقلاب حسین(ع)
رسانه انقلاب حسین(ع)
رسانه انقلاب حسین(ع)

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.