تازه ها

پربیننده ترین

1396-11-03 10:15
کد مطلب: 74641
آموزش و پرورش مشگین‌شهر با صدور جوابیه‌ای در خصوص عدم ساماندهی خانه معلم مشگین‌شهر بعد از گذشت بیش از 10 سال خاطر نشان کرد: متولی امر ساخت و ساز در آموزش و پرورش ادارات کل نوسازی و تجهیز مدارس است که با توجه به اولویت تامین فضای آموزشی ساخت خانه معلم و ... ممنوع است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از سفیرمشکین، مدیریت آموزش و پرورش مشگین‌شهر با صدور جوابیه‌ای در خصوص عدم ساماندهی خانه معلم مشگین‌شهر بعد از گذشت بیش از 10 سال خاطر نشان کرد: متولی امر ساخت و ساز در آموزش و پرورش ادارات کل نوسازی و تجهیز مدارس است که با توجه به اولویت تامین فضای آموزشی ساخت خانه معلم و ... ممنوع می‌باشد ولی مناطق می‌توانند از فضاهای اضافی موجود به عنوان مجتمع های رفاهی و ... استفاده کنند که این گزینه در مورد مشگین شهر به علت فرسودگی بافت مدارس عملاً ممکن نیست.

 

مدیریت آموزش و پرورش مشگین شهر با وجود تنگناهای شدید مالی در سال جاری با جذب اعتبارات مناسب استانی توانسته محلی در ساختمان دبیرستان علامه حلی جهت استفاده موقت میهمانان فرهنگی آماده کند که انشاالله با اتمام پروژه‌های در دست ساخت که در یک سال گذشته احداث آنها شروع شده در آینده‌ای نه چندان دور شاهد افتتاح مجتمع رفاهی در خور شأن فرهنگیان مشگین شهر و میهمانان فرهنگی خواهیم بود.

 

به گزارش سفیرمشکین،  به نظر می رسد مدیریت آموزش و پرورش توضیحات بیشتری در این خصوص بیان کنند که اگر ساخت خانه معلم ممنوع است آیا این ممنوعیت برای کل کشور است یا تنها برای شهرستان مشگین‌شهر است که در شهرستان‌هایی همچون گرمی و اهر این خانه معلم احداث شده و به زودی آماده افتتاح نیز می‌شود.

با توجه به اینکه شروع هر پروژه‌ای نیاز به تامین منابع مالی است تا به نتیجه برسد و مدیریت آموزش و پرورش نیز برابر اعلام خود با وجود تنگناهای مالی قطعاً نمی‌تواند پروژه جدیدی را شروع کند اما نکته قابل توجه این است که خانه معلم مشگین‌شهر خود دارای مکان کلنگی در وسط شهر است که میلیاردها ريال قیمت دارد و با واگذاری و فروش آن عملاً نیاز مالی این سازمان رفع می‌شود و به راحتی می‌تواند مکانی مناسب و در شأن شهرستان برای فرهنگیان و مهمانان احداث کند و به یکباره پرونده ساماندهی خانه معلم مشگین‌شهر را بعد از گذشت بیش از 10 سال ببندند و منبع درآمدی پایدار برای خود باز کند لذا محدودیت منابع مالی نمی‌تواند جواب مناسب برای بلاتکلیفی آن باشد.

 

در خصوص ساختمان دبیرستان علامه حلی نیز لازم به ذکر است که این ساختمان در مسیر مناسب قرار نگرفته و قطعاً مهمانان در مراجعه به این محل دچار مشکل خواهند شد و مطمعناً این فضای آموزشی و رفاهی نیز با محدودیت‌های مواجه است که جوابگوی نیاز فرهنگیان ورودی به این شهرستان نخواهد بود.

 

همچنین در خصوص مشکل فضای آموزشی مدیریت آموزش و پرورش که مورد تاکید مسئولان امر نیز هست لازم به ذکر است که یکی از بهترین ساختمان‌های این سازمان در اختیار وزارت خانه دیگری است که در صورت لزوم مدیریت آموزش و پرورش می‌توانست با تجهیز آن بهترین خانه معلم برای فرهنگیان درست کند تا به صورت موقت نیاز اقامتی و رفاهی فرهنگیان را فراهم کند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.