تازه ها

پربیننده ترین

1396-11-02 12:57
کد مطلب: 74620
همراه با مردم زلزله زده کوهبنان؛
برفی که شادی نیاورد + تصاویر
برف که بیاید، با خود شادی می آورد، آن هم در استان کویری چون کرمان، از شمالش گرفته تا جنوب، شرقش تا غرب، همه را ذوق زده می کند، اینک برف بارید ولی شادی نیاورد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از خبرنگاران جوان از کرمان، دومین روز از دومین ماه زمستان اکثر مناطق استان کویری کرمان سفیدپوش شدند، اینجا بام کرمان هم شاهد بارش برف بود، اولین برف زمستانی بارید، بارشی که این بار برخلاف شادی هر ساله اش، مردم شهرستان کوهبنان به ویژه دهستان جور را کلافه کرد.

برفی که شادی نیاورد + تصاویر

مردم صبوری که زلزله 5.2 ریشتری شب یلدا اکثرشان را راهی چادرها کرد و شرایط سخت زندگی را برایشان رقم زد .

اینجا مردم کوهبنان، شب های زمستان را در حالی در چادرها سپری می کنند که با سرمای شدید مواجه هستند و اینک با بارش اولین برف زمستانی مشکلاتشان دوچندان شده است.

مردم صبور کوهبنان این روزها حال خوشی ندارند و طی شب های گذشته به دلیل کاهش دما تا حدود ده درجه زیر صفر، بسیاری از كودكان، سالمندان و معلولان دچار سرماخوردگی شده اند و اکنون بعد از گذشت ٣٠ روز از وقوع زمين لرزه، همچنان باید در چادرهای سرد، تحمل درد و ناراحتی را داشته باشند .

برفی که شادی نیاورد + تصاویر

از طرفی با توجه به خدمات ارائه شده طی روزهای گذشته، امکانات مردم در رابطه با وسایل گرمایشی در چادرها محدود است و جوابگوی گرم شدن این فضاها نیست.

از سویی دیگر، ورزش باد طی روزهای گذشته سبب پاره و جدا شدن پلاستیک برخی چادرها شده و این خود به عاملی برای سرد شدن چادرها تبدیل شده است .

شب گذشته برخی از مردم به دلیل سردی هوا، ماندن در منازل تخریب شده را به ماندن در چادرها ترجیح دادند، هر چند ترس و دلهره ی زلزله ای دیگر در خانه های تخریب شده و آورگی دیگر تا صبح خواب به چشمشان نیاورد.

 آری، کودکان بسیاری به دلیل سردی هوا با چشمانی اشک آلود به سمت و سوی خانه هایی رفتند که هر لحظه با کمترین حرکتی امکان ریزششان وجود داشت.

برفی که شادی نیاورد + تصاویر

اینجا، شمالی ترین شهرستان استان، کوهبنان، این روزها نیاز شدید و فوری به کانکس دارند، هر چند با عنایت بنیاد مسکن، خیران و همت خود افراد، تعداد معدودی از وجود کانکس بهره مند شده اند، اما افراد زیادی هستند که در زمینه ی تهیه کانکس، لوازم گرمایشی و پلاستیک همچنان منتظر کمک خیران و مردم نیکوکارند.

آی آدم ها که در دنیای خود غرقید، اینجا شما را می خوانند.

 

زمستان در مناطق زلزله زده کوهبنان

شهروند خبرنگار: رضیه محمد حسنی

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.