تازه ها

پربیننده ترین

1396-11-01 20:05
کد مطلب: 74600
فرماندار خلخال گفت: در حال حاضر متوسط سن جمعیت شهرستان خلخال بالای 40 سال است و طولی نمی کشد که این جمعیت با پیشروی به سوی پیری یکدفعه نصف خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از ازناو ،فریدون بابایی امشب در شورای آموزش و پرورش بخش خورش رستم با بیان اینکه در حال حاضر فضای کنونی آموزش و پرورش در خورش رستم و خلخال درگیر مشکلات اجتماعی و فرهنگی است، تصریح کرد:برای خروج از این مشکل باید راهکارها تسریع شود.

وی افزود:بحث استاندارد سازی در مدارس خورش رستم با اولویت انجام خواهد شد.

بابایی خاطر نشان کرد: در مسیر توسعه علمی شهرستان خلخال گام های خوبی برداشته شده و به همین منظور در سال 1396 بودجه آموزش وپرورش  این شهرستان  افزایش دو برابری داشت؛ همچنین بعد از آموزش و پرورش، بحث ورزش و بحث گردشگری در اولویت است.

وی تصریح کرد: دیگر زمان آن نیست همه پشت میزنشین و یا در رشته های خاص  تحصیل کنند، فلذا باید ظرفیت های تحصیلی دانش آموزان در رشته های مختلف در قالب نشست ها به اولیا معرفی شود.

فرماندارخلخال افزود: دانش آموزی که در رشته علوم انسانی استعداد دارد، قطعا در این رشته به نخبگی خواهد رسید و با تغییر مسیر وی از سوی والدین ثمره ای نخواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه اولین سرشماری در بخش خورش رستم خلخال در سال 1365 بوده و جمعیت خورش رستم هیچ زمانی از سقف 22 هزار نفر بالا نرفته گفت: در حال حاضر متوسط سن جمعیت شهرستان خلخال بالای 40 سال است و طولی نمی کشد که این جمعیت با پیشروی به سوی پیری یکدفعه نصف خواهد شد.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان خلخال در بخش دیگری از سخنان خود  در این جلسه بر لزوم معرفی جایگاه گردشگری خورش رستم و ظرفیت های موجود گردشگری تاکید وگفت: منطقه حفاظت شده آق داغ یک ظرفیت مهم برای حضور گردشگران از سراسر کشور است.

وی خاطر نشان کرد:  در بحث جهادکشاورزی نیز ساخت سدهای معیشتی در اولویت اعتبارات بوده که با مساعد شدن هوا سد" ورگوان" نیز قابل پیگیری برای اجرا و تکمیل است.

فرماندار خلخال همچنین درگذشت دو نفر از معلمان فقید منطقه خورش رستم را به اهالی خورش رستم تسلیت گفت.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.