تازه ها

پربیننده ترین

1396-11-01 14:50
کد مطلب: 74593
مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان اردبیل درباره پرونده رانت مطبوعاتی در اردبیل گفت: این پرونده پس از کشف به مراجع قضائی واصل شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از آذرسلام، سید ناصر اسحاقی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در نشست خبری ظهر امروز با خبرنگاران با تشریح برنامه های دهه فجر اظهار داشت: از دی ماه روزانه دو اجرای نمایش برگزار می‌شود و سعی بر این بوده تا اجرای نمایش روزانه در استان تحقق یابد.

وی در ادامه از اکران قریب الوقوع اولین فیلم بلند تولیدی بومی با کارگردانی طوفان و تحت عنوان "یک کیلو و "21 گرم خبر داد و اظهار داشت:با عقد تفاهمنامه ای با معاونت هنر و سینمای وزارت فرهنگ، پنج مستند استانی تولید خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان اردبیل همچنین از حمایت و راه اندازی سینما حقیقت و سینما هنر و تجربه در اردبیل در آینده خبر داد و گفت:اکنون حال سینما در اردبیل خوب است و همزمان با اکران فیلم در جشنواره فجر در تهران این امکان در استان اردبیل نیز ایجاد شده که تماشاگران به صورت همزمان در جریان فیلم ها قرار گیرند.

وی زمان نمایش فیلم های جشنواره فجر را 12 بهمن تا 22 بهمن ماه و تعداد اکران فیلم را 14 مورد برشمرد و خاطر نشان کرد: دو تن از هنرمندان استان به جشنواره تجسمی بین المللی فجر راه یافته اند.

اسحاقی رویکرد مجموعه مدیریتی خود را کارگاهی محور و اجتناب از جشنواره زدگی عنوان کرد و درباره برگزاری جشنواره و نمایشگاه مد و لباس هم گفت: در دهه اول اسفندماه و با نمایش لباس های ملی- استانی و ایل عشایری دایر خواهد بود.

وی از تلاش رسانه های مطلوب استان در پوشش همایش اخیر و بین المللی صفویه قدردانی و اضافه کرد: در اولین روز همایش 220 برگ بازخورد خبری و رسانه ای آن پرینت و به دکتر علی اکبر ولایتی ارسال شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان اردبیل از روتین بودن بزرگداشت مشاهیر، مفاخر و دانشمندان استان گزارشی ارائه داد و افزود: امسال از دکتر معماری و پروفسور شایقی که جزو یکصد دانشمند برجسته جهان مطرح است تقدیر و تجلیل شد؛ همچنین از مرحوم امیر حسین فردی و دیگر شعرا و نامداران هنر و موسیقی نیز قدردانی شد.

وی وضعیت استان اردبیل را در اجرای برنامه های مفرح و نشاط بخش مطلوب و تصریح کرد: کنسرت های موسیقی- نمایش - تئاتر و دیگر برنامه ها با متانت و وقار بدون حاشیه و گاهاً روزانه در این استان برگزار می شود.

اسحاقی در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر ارائه گزارش در خصوص خبری مبنی بر رانت در مطبوعات و نشریه های استان اظهار داشت: کشف و ارجاع این تخلفات به مراجع قضائی توسط خود اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده و هم اکنون در حال رسیدگی قرار دارد که به محض اطلاع از رسیدگی در مراجع قضائی هم دادگستری و هم فرهنگ و ارشاد اطلاع رسانی خواهد کرد، بنابراین نباید کسی را در مظان اتهام و افتراء قرار داد؛همچنین از شتاب زدگی در قضاوت و رسانه ای شدن آن تا حصول نتیجه رسمی باید پرهیز کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.