تازه ها

پربیننده ترین

1396-10-30 23:58
کد مطلب: 74571
 وقتی رفت و آمد در کوچه و خیابان های گیوی هولناک است!
طی ماه‌های اخیرتعداد سگ‌های ولگرد در برخی خیابان‌ها و معابر گیوی افزایش یافته و آسایش را از مردم این شهر گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از  کوثرخبر، در گذشته های دور دیده می شد که سگ های ولگرد یا دیگر حیوانات اهلی در بیابان ها، نواحی خارج شهر و یا اطراف روستاها خودنمایی کرده و دیده می شدند، اما اخیراً در سایه عدم توجه مسئولین ورود سگ های ولگرد به سطح شهر بیش از پیش افزایش یافته و جالب تر اینکه این سگ ها با فراغ بال در حال گشت و گذار در سطح شهر هستند.

این روزها در فصل زمستان وقتی برای خرید یا انجام کاری به بیرون از منزل می روید، مشاهده می کنید که سگ های ولگرد دسته جمعی، آزادانه در کنار شهروندان زندگی می کنند؛ انگار جزء ملزومات خدمات شهری و حقوق شهروندی هستند.

سگهای ولکرد همه ساعته در سطح شهر پلاسند اما با تاریک شدن هوا گروهی به خیابانها ریخته و برای سیر کردن شکم خود، به زباله های درب منازل یا مغازه ها هجوم می آورند و یا با زوزه ها و پارس های شبانه خود آسایش را از مردم می گیرند.

 افزایش تعداد سگ‌های ولگرد در برخی خیابان‌ها و معابر گیوی در ماه های اخیر به یک نگرانی برای شهروندان تبدیل شده است و این امر باعث اعتراض اهالی در فضای مجازی و حقیقی شده است،

مردم منطقه از مسئولان امر شهرستان بخصوص شهرداری گیوی خواستار ساماندهی و یا دور ساختن سگ های ولگرد از سطح کوچه و خیابان هستند، برخی ها نیز بر این باورند که شهرداری می بایست مثل سنوات گذشته با طی قرارداد با شکارچی، سگهای ولگرد را از بین ببرند.

برخی از اهالی منطقه در فضای مجازی عنوان کرده اند که مسئولین امر همت کنند و این نگرانی عمومی را که بیشتر به یک تهدید برای فرزندانمان تلقی می شود را از سطح شهر بزدایند؛ شهرداری با استخدام یک شکارچی به نارضایتی های عمومی پایان دهد.

به گزارش کوثرخبر، بر اساس بند ۱۵ ماده ۵۵ قانون شهرداری، جلوگیری از شیوع امراض ساریه انسانی و حیوانی و… و جمع آوری حیوانات بلاصاحب و دفع حیوانات مریض، مزاحم و ولگرد از وظایف شهرداری هاست.

دیدگاه‌ها

برام خیلی جالب بود که نویسنده این مطلب سعی کرده انسانها رو در این نوشتار مالک کره زمین معرفی کنه در حالی که انسانها جزئی از این حیات هستند - و جالبتر اینکه تکرار صحبتهای افرادی رو داشته که کشتار این حیوانات رو به عنوان راهکار معرفی کردند . کسی که به حیوانات رحم نکنه در وقت و زمان مناسبش به انسانها هم رحم نخواهد کرد . مقدمه رعایت حقوق انسانها حمایت از حقوق حیوانات است .
ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.