تازه ها

پربیننده ترین

1396-10-30 15:08
کد مطلب: 74564
استاندار اردبیل بر اولویت قرار گرفتن ساخت شهرک‌های صنعتی در اصلاندوز تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از ارس تبار،اکبر بهنام‌جو امروز در ششمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بر اولویت قرار گرفتن ساخت شهرک‌های صنعتی در برخی از بخش‌ها و مناطق به مانند اصلاندوز تاکید کرد و گفت:در صورت رونق شهرک‌های صنعتی، فعالیت‌های اقتصادی، کارآفرینی و جلوگیری از مهاجرت مردم از روستاها و شهرهای کوچک ارمغان این برنامه مهم اقتصادی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه باید از شهرک‌های صنعتی خصوصی حمایت شود، تصریح کرد: هر گونه ایجاد شهرک‌ها و نواحی صنعتی جدید باید دارای توجیه اقتصادی لازم باشند و بدون انجام کار مطالعاتی دقیق و بررسی تمامی جوانب، شروع ساخت شهرک‌های جدید از بازدهی اقتصادی برخوردار نخواهد بود.

استاندار اردبیل ادامه داد: باید ظرفیت دستگاه‌ها برای تأمین و جذب اعتبارات مشخص شود که به چه میزان از توانایی و قابلیت جذب اعتبارات مورد نیاز برخوردار هستند تا با برگزاری جلسات منظم با اعضای شورای برنامه‌ریزی و استانداری برآیند کلی برای افزایش جذب منابع ترسیم شود.

بهنامجو برخورداری از رویکرد جهشی در برنامه‌هایی که با محوریت توسعه در ارتباط هستند را لازم شمرد و ادامه داد: برای تحقق این موضوع علاوه بر برخورداری از تیمی قوی و منسجم نیازمند برنامه‌های جامع و مدونی هستیم که تمامی احتمالات و راه‌های مورد نظر برای پیشرفت اقتصادی استان را در نظر گرفته باشند.

وی اظهار کرد: مکان‌یابی مناسب پروژه‌ها و طرح‌های مختلف عمرانی و اقتصادی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده تا در دستیابی به زیرساخت‌های اولیه و امکاناتی نظیر مسیر مناسب مواصلاتی، آب، برق، گاز و دیگر نیازهای مهم با مشکل خاصی همراه نشویم.

بهنامجو افزود: پیش از شروع پروژه‌ها با کارشناسی دقیق هزینه تمام شده طرح‌ها نیز به شکل قابل توجهی پایین خواهد آمد و علاوه بر آن برای جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی نیز جاذبه ایجاد خواهد شد تا برای سرمایه‌گذاری و شروع طرح‌های مختلف اقتصادی و تجاری خود پیشگام شوند.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه باید از شهرک‌های صنعتی خصوصی حمایت شود، تصریح کرد: هر گونه ایجاد شهرک‌ها و نواحی صنعتی جدید باید دارای توجیه اقتصادی لازم باشند و بدون انجام کار مطالعاتی دقیق و بررسی تمامی جوانب، شروع ساخت شهرک‌های جدید از بازدهی اقتصادی برخوردار نخواهد بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.