تازه ها

پربیننده ترین

1396-10-29 14:50
کد مطلب: 74545
اعتماد به تولیدات داخلی به جای واردات، وارونه‌سازی دشمنان در حادثه تلخ سانچی برای از بین بردن وثوق مردمی به نظام اسلامی، لزوم در پیش نگرفتن سیاست یک بام و دوهوا در تصویب منطقه آزاد اردبیل، پیشنهاد تشکیل هیئت مشترک از دو کشور ایران و آذربایجان جهت تحقیق در موضوعات تاریخی، از جمله موضوعات مهمی بودند که امروز امامان جمعه استان اردبیل در تریبون نماز جمعه مطرح کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، اعتماد به تولیدات داخلی به جای واردات، وارونه‌سازی دشمنان در حادثه تلخ سانچی برای از بین بردن وثوق مردمی و اعتماد عمومی به نظام اسلامی، لزوم در پیش نگرفتن سیاست یک بام و دوهوا در تصویب منطقه آزاد اردبیل، پیشنهاد تشکیل هیئت مشترک از دو کشور ایران و آذربایجان جهت تحقیق در موضوعات تاریخی برای تقریب،مطالبات مردمی باید در عمل پاسخ داده شودو تاکید بر توجه بیشتر به وضعیت پرستاران و انتقاد از تاخیر در پرداخت مطالبات سویاکاران از جمله موضوعات مهمی بودند که امروز امامان جمعه استان اردبیل در تریبون نماز جمعه مطرح کردند. 

هدف دشمنان از وارونه‌سازی در حادثه سانچی، از بین بردن وثوق مردمی به نظام اسلامی است

آیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اردبیل با اشاره به حادثه تلخ نفتکش ایرانی و تسلیت جان‌باختگان کشتی سانچی که شهادت‌گونه جان خود را در مسیر خدمت به کشور از دست دادند، گفت: تبلیغات و تحریفات و راه افتادن ماشین بزرگ دروغ‌سازی دشمنان در این حادثه درس بزرگی برای ماست. آن‌ها در کمین نشسته‌اند تا از هر حادثه‌ای ظرفیت عظیمی برای منویات شوم خود درست کنند و عواطف ملت ما را در مسیر منافع خود و بر ضد ملت ما استخدام کنند.

وی افزود: هدف اصلی آن‌ها از این وارونه‌سازی، از بین بردن وثوق مردمی و اعتماد عمومی به نظام اسلامی است که مشابه این قضیّه در حادثه زلزله کرمانشاه اتفاق افتاد؛  آن‌ها ده‌ها دروغ در علت زلزله و در نوع کمک‌رسانی منتشر کردند و حتی خیابان‌های رقه سوریه را به نام مناطق زلزله زده به مردم نشان دادندکه در چنین وضعیتی اطلاع‌رسانی دقیق، سریع و کامل توسط دولت، خنثی کننده توطئه است.

کنار زدن پرده از چهره حقیقی آل سعود، ایران را در اوج محبوبیت امت اسلامی قرار داد

امام جمعه اردبیل در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به تحولات منطقه اظهار داشت: یکی از برکات مهم این تحولات، مجبور شدن حکام منطقه به کنار زدن پرده از چهره حقیقی است و آل سعود با صراحت از رژیم اسرائیل حمایت کرد و با صراحت گفت "صحرای سینا برای فلسطینی‌ها کافی است" و با صراحت از مرکزیت بیت‌المقدس برای اسرائیل دفاع کرد و با فتوای مفتیان وهابی مقاومت فلسطین ها را حرکت تروریستی خواند.

وی تصریح کرد: همه این‌ها باعث شده تا شیعه سیاسی در همه جای عالم اسلام منتشر و ایران اسلامی در اوج محبوبیت امت اسلامی قرار گیرد. نامه دیروز اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس به مقام معظم رهبری و تجلیل از موضع ایران و اطلاق عنوان «حاکمان نفاق» و «هم پیمانان عربی اسرائیلی» به پادشاهان کشورهای عربی و حمله صریح به عربستان سندی بسیار مهم و اقدامی ویژه در ترفیع جایگاه و وزن سیاسی ایران اسلامی در بین امت است.

عاملی افزود: جمهوری اسلامی ایران با درایت مقام معظم رهبری در حال‌حاضر از قدرت بزرگ برای چانه‌زنی در مذاکره با قدرت‌های بزرگ برخوردار است؛دولتی‌ها باید این موقعیت عظیم را مغتنم و از موضع قدرت سخن بگویند و سخنان حماسی مقام معظم رهبری بعد از حوادث اخیر در برابر شیطنت‌های آمریکا، آرمانی‌ترین موضع‌گیری و ضروری‌ترین ادبیات در برابر فزون خواهی آمریکاست.

سیاست "یک بام و دو هوا" در بحث منطقه آزاد سیاست درستی برای مدیریت کشور نیست

وی در بخش دیگر خطبه‌ها با اشاره به اینکه قرار است در هفته‌های آینده پرونده منطقه آزاد استان اردبیل و چند استان مرزی دیگر در مجلس بار دیگر به رای گذاشته شود، گفت: با ریاست  صدا و سیما مکاتبه کرده‌ایم تا از تخریب منطقه آزاد اردبیل در صدا و سیما در این مدت اجتناب شود.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل خاطر نشان کرد: همچنین با بعضی از نمایندگان مختلف سایر استان‌ها تماس گرفته‌ایم تا از سر مخالفت با این لایحه وارد نشوند و همچنین با نمایندگان ولی فقیه در استان‌های محروم از منطقه آزاد در حال مکاتبه هستیم تا به طور دسته جمعی با ریاست محترم مجلس ملاقات و بر اهمیت موضوع تاکیدشود.

وی همچنین اظهار داشت: با نمایندگان مخالف مطرح کرده‌ایم که اگر منطقه آزاد مضر به اقتصاد ماست، باید در کل کشور تعطیل شود و اگر مضر نیست پس تمام استان‌های مرزی باید از آن برخوردار باشند و سیاست "یک بام و دو هوا" سیاست درستی برای مدیریت کشور نیست.

پیشنهاد تشکیل هیئت مشترک از دو کشور ایران و آذربایجان جهت تحقیق در موضوعات تاریخی

امام جمعه اردبیل با بیان اینکه امروز روز 19 ژانویه است اظهار داشت:  روزی که با فروپاشی شوروی، آذری‌ها به طرف وطن مادری و تاریخی و "بابا توپراقی" و "بابا اجاقی" حرکت کردند و تعلق خود را به ایران و اسلام ثابت نمودند و ثابت کردند که آن‌ها را نمی‌توان از اسلام و از عشق به ایران جدا کرد. چنین روزی، "روز آذری‌های مسلمان جهان" نامیده شده تا آذری‌های مسلمان ضمن بزرگداشت حادثه فوق، از اصالت و هویت و ریشه‌های تاریخی و فرهنگی خود دفاع کنند.

وی افزود: در خصوص حرکت آذری‌ها به طرف مرزهای ایران که با سرحدّ حرکاتی در تاریخ ثبت شده و در خصوص موضوعات مرتبط با  آن تحریف‌های بزرگ صورت گرفته که هرکدام می‌تواند در آینده آبستن فاجعه باشد. به همین جهت هر سال در 19 ژانویه این تحریف‌ها نقد و از واقعیت و حقیقت صیانت می‌شود.

عاملی پیشنهاد کرد: هیئت مشترکی از دو کشور جهت تحقیق در موضوعات تاریخی با هدف تقریب تشکیل شود تا دو کشور در حمایت از یکدیگر و تقویت روابط قدم های بزرگی بردارند.

وی همچنین به طور ویژه از شهدای 20 ژانویه آذربایجان که در مسیر استقلال این کشور توسط دولت کمونیستی شوروی شهید شدند، تجلیل کرد.

مسئولان به جای وارداتبه تولیدات داخلی اعتماد کنند

به نقل از نیریمیز؛حجت الاسلام دوستعلی ربانی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان نیر که درمحل مصلی تشکیل شده بود، اظهار کرد: اکنون وقت تقسیم بودجه در مجلس است و نمایندگان مجلس باید به مناطق محروم توجه اساسی داشته باشند.

وی افزود: اکنون وضعیت معیشت مردم به مشکل برخورده و نمایندگان باید به رفع مشکل معیشت مردم توجه اساس و جدی داشته باشند و این مسئله مهم را فراموش نکنند.

حجت الاسلام ربانی درادامه به مسئله برجام و حمایت از تولید ملی اشاره کردو گفت: مسئولان باید به تولیدات ملی توجه اساسی داشته باشند و بجای اینکه برخی از کالاها را از خارج از کشور وارد ایران کنند باید به تولیدات ملی اهمیت بدهند.

وی از خانواده ها خواست تا در راستای حمایت از تولیدات ملی توجه جدی به کالاهای داخلی داشته باشند.

امام جمعه موقت نیر درادامه خطبه با گرامیداشت فرارسیدن ولادت با سعادت حضرت زینب  و روز پرستار افزود: مسئولان باید توجه اساسی به حق و حقوق پرستاران داشته باشند و در پرداختش با توجه به تلاش های شبانه روزی پرستاران دقت به خرج دهند و آنها را تامین کنند

حجت الاسلام ربانی درادامه به رعایت نکردن حقوق بشر از سوی برخی از کشورهای مستکبر دنیا اشاره کرد و مسلمانان را به اتحاد در برابر توطئه های آنها دعوت کرد.

مدعیان دروغین حقوق بشر باید توسط مجامع اسلامی رسوا شود

به نقل از سفیرمشکین، حجت الاسلام رضا باوقار امام جمعه مشگین‌شهر در خطبه‌های نماز جمعه 29 دی ماه با اشاره به دیدار مهمانان سیزدهمین اجلاس بین المجالس کشورهای اسلامی با رهبر انقلاب اسلامی گفت: در این دیدار مقام معظم رهبری مهمترین مسائل کشورهای اسلامی را مطرح و بر لزوم توجه به آن تاکید کرد.

وی افزود:  جهان اسلام نباید از مهمترین مسائل خود غافل شوند چرا که در صورت غفلت جهان اسلام دچار مشکل شده و زمینه پیش روی دشمن در کشورهای اسلامی فراهم می‌شود لذا باید در مقابل دشمن ایستاد تا دشمن بیش از این جنایات خود را گسترش ندهد.

وی تاکید کرد: همانطور که دشمن در جنگ‌های سخت با شکست مواجه شده در جنگ نرم نیز قطعاً با شکست مواجه خواهد شد لذا در صورتی که ملت‌های مسلمان آگاه باشند  دشمن را با شکست مواجه خواهند ساخت.

امام جمعه مشگین‌شهر با اشاره به ادعای دروغین حقوق بشر آمریکایی گفت: مدعیان حقوق بشر خود ناقض حقوق بشر هستندکه مجامع اسلامی باید این ادعای دروغین غرب را رسوا و دروغ پردازی‌های استکبار را برملا کند و حکام خائن و جنایتکار را برای مردم معرفی کنند تا مردم در مقابل انان جبهه‌گیری مناسب داشته باشند.

مطالبات مردمی باید در عمل پاسخ داده شود

وی افزود: کشورهای اسلامی باید در بحث علمی جنبش علمی مضاعف داشته باشند که در این راستا ایران اسلامی الگوی جهان اسلام است تا با وحدت و انسجام و توجه به ندای ولی امر مسلمین در مقابل دشمنان اسلام ایستادگی کرد.

حجت الاسلام باوقار در سخنانی دیگر با اشاره به مطالبات رهبری از مردم و مسئولین گفت: مقام معظم رهبری در سخنان اخیر خود 8 مطالبه از مسئولان داشته که از جمله این مطالبات می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد؛مطالبات مردمی باید در عمل پاسخ داده شود، توجه به دشمنی دشمنان اسلام، غافل نشدن از ضعف‌های داخلی، دفاع از حقوق ملت ایران خصوصاً مستضعفین، تمرکز در حل مشکلات معیشتی مردم با تدبیر، همدل و همزبان لودن مسئولان، معیار تسلیم شدن در مقابل قانون، توجه به مسائل اشتغال و تولید که در این خصوص بیشتر شاهد شعار مسئولان هستیم و در عمل چیزی مشاهده نشده است.

وی همچنین مطالبات رهبر انقلاب از مردم را چنین بیان کرد: عدم باور شایعات دشمن که منجر به سوء استفاده می‌شود، ملت ایران بداند که مسئولان در حد توان تلاش می‌کنند لذا باید با مسئولان همراه شد هر چند که ضعف‌هایی نیز وجود دارد، رهبری انقلاب به مشکلات مردم به صورت کامل آگاه است و تذکرات لازم را به مسئولان امر داده است.

تمام گره های مردم باید به دست قانون باز شود

به نقل از شکوه فرهنگ، حجت الاسلام صفر یوسف زاده در خطبه های نماز جمعه شهر نمین ضمن تبریک فرارسیدن سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار اظهار کرد: حضرت زینب(س) الگوی کامل برای همه بانوان است.

امام جمعه نمین ادامه داد: استقامت، ایثار و فداکاری و تبیین و تحقق تمامی برنامه های الهی از جمله درسهای بزرگ حضرت زینب کبری(س) است.

وی با اشاره به فرارسیدن ایام دهه فجر گفت: ماه بهمن، ماه اقتدار و عزت ملت ایران، ماه پیروزی حق بر باطل و ماه اقتدای امت اسلامی ایران به امام حسین (ع) است.

حجت الاسلام یوسف زاده در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: تمامی مسئولین باید فساد و رانت را در جامعه ریشه کن کنند و عدالت و همدلی را ترویج دهند و تمامی گره های مردم را فقط به دست قانون باز کنند.

وی در پایان جان باختن شهادت گونه 32 تن از ملوانان ایران در حادثه دلخراش کشتی سانچی را به ملت ایران و خانواده های آنان تسلیت گفت.

در بحث ازدواج جوانان غفلت شده است/ والدین و مسئولین به تسهیل امور ازدواج جوانان کمک کنند

به نقل از سیفار، حجت الاسلام و المسلمین صفری امام جمعه  شهرستان گرمی در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن دعوت عموم به تقوای الهی گقت: انسان در عالم قبر تنهای مطلق است بغیر از اعمالی که در دنیا انجام داده کسی او را همراهی نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه موجودیت انسان مربوط به عبودیت است، افزود: پروردگار عالم هدف از خلقت انسان را عبودیت قرار داده  و وقتی انسان متوجه شد بنده حقیقی است تمام اعمال و رفتارش جنبه خدایی پیدا کرده و در رسیدن به آخرت گام بر می دارد.

خطیب جمعه گرمی گفت: یکی از اهداف دشمنان مشغول کردن مسلمانان به حاشیه و غفلت از اصل موضوع یعنی حمایت از جبهه مقاومت و اتحاد بین امت اسلامی است و ما نباید این موضوع را فراموش کنیم که پیروزی جبهه مقاومت در سایه پشتیبانی و حمایت و اتحاد از انها صورت گرفت وهمانطوری که دشمنان را در جنگ سخت درعراق و سوریه و هشت سال دفاع مقدس و ... شکست دادیم در جنگ نرم هم با وجود داشتن امکانات زیاد قابل شکست است.

وی افزود: امت اسلامی و نخبگان اسلامی باید دروغ های استکبار جهانی که دم از حقوق بشر می زنند و ناقض واقعی حقوق بشر هستند تبیین و روشنگری کنند.

امام جمعه گرمی ولادت حضرت زینب س و روز پرستار را  تبریک گفت و افزود: پرستاران به خود افتخار کنند و قدر خود را بداند که ولادت همچین بانوی بزرگ به این روز نامگذاری شده است و با الگو قرار دادن آن بانوی بزرگوار ارزش واقعی خود را حفظ کنند.

خطیب جمعه گرمی با بیان اینکه در بحث ازدواج جوانان غفلت شده است و این یک بحران است، اظهار کرد: در کنار مسئولیت دولت برای فراهم کردن زیرساخت لازم و ایجاد اشتغال که از علت های اصلی عدم ازدواج جوانان به حساب می آید والدین هم نسبت به این موضوع بی تفاوت نباشند و با کمک کردن واسان گرفتن بحث ازدواج  برای آنها این امکان را برای آنها فراهم کنند.

گزارش دهی صریح و روشن مسئولین به ملت ایران مطالبه رهبری ومردم است

به نقل از ازناو ، حجت الاسلام والمسلمین امیر رشتبری با اشاره به تلاش دشمن در هفته اخیر برای اخلال در نظام و توسعه اختلافات در کشور بین مردم و دولت و نظام گفت: یکی از مطالبات مهم مقام معظم رهبری و مردم ایران ، گزارش دهی صریح و روشن مسئولین به مردم در تمام مسائل اقتصادی واجتماعی است.

امام جمعه خلخال با اشاره به اینکه در پرداخت یارانه و زمان پرداخت آن دائم دولت حرف از نداشتن و کمبود برای تامین این حق مردم سخن می گوید گفت: تمامی یارانه از خود مردم دریافت شده و به مردم داده می شود پس چرا تامین آن مشکل است.

امام جمعه خلخال گفت:ضرایب و مازاد گازوئیل ،نفت ، بنزین آب و برق و گاز چگونه مدیریت می شود که این همه مشکل در پرداخت یارانه وجود دارد.

امام جمعه خلخال با تبریک روز ولادت با سعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار این روز را به تمامی زحمتکشان عرصه سلامت تبریک گفت.

رشتبری در بخش دیگری از سخنان خود به دیدار رهبر معظم انقلاب با سران بین المجالس اشاره وگفت: شکست استکبار در جنگ نرم هم ممکن است چرا که ما در جنگ سخت دشمن را شکست دادیم.

وی با اشاره به انتظارات رهبر معظم انقلاب از مردم گفت: مردم سالاری دینی دراولویت نگاه رهبر معظم انقلاب قرار داشته و از تمامی دولت ها حمایت کرده وا کنون طبق قانون وظیفه دولت است که مشکلات مردم را در حوزه های مختلف مورد بررسی وحل قرار دهد.

وی گفت:مسئولین به جای زدو خرد و افتادن به جان هم تمرکز بر حل مشکلات ، زمان گذاری برای حل مشکلات،تقسیم کار و هم افزایی را در سرلوحه کار خود قرار دهند.

حجت الاسلام رشتبری یکی از وظایف نمایندگان مجلس را نظارت بر امورات گاه ایجاد محدودیت ، گاه  کنترل و گاه بازکردن فضا برای حل مشکل مردم و کشور دانست.

امام جمعه خلخال با اظهار همدردی با حادثه دیدگان کشتی نفتکش سانچی از کشورمان گفت: مردم شایعات و فضاسازی دشمن در شبکه های اجتماعی را باور نکنند و یکی از مطالبات و خواسته های مردم ایران توضیح صریح و شفاف در خصوص این موضوع است که با حضور کارشناسان جعبه سیاه این نفتکش در دست بررسی و مردم خواستار محاکمه و برخورد قاطع وقانونی مجامع قضایی دنیا با مقصرین این حادثه هستند.

"19 ژانویه" سندی بر پیمان مردم " جمهوری آذربایجان" با اسلام/ آزادی "قره باغ" تنها به دست مردم امکان پذیر است

به نقل از صبح مغان، حجت الاسلام قیاسی امام جمعه بیله سوار در خطبه های امروز نماز جمعه گفت: نحوه مصارف ما در زندگی اغلب با اسراف مواجه است زیرا که نحوه خرج و مخارج در زندگی ها درست نیست.

وی گفت: در کلام امام صادق علیه السلام بدترین عذاب برای افرادی است که از پول خود استفاده نمی کنند و به صورت راکد می ماند.

وی افزود: همه ساله نزدیک 300 میلیارد تومان از طریق برداشت محصول گندم در بیله سوار به دست می آید در حالیکه این رقم حتی یک نفر را هم شاغل نکرده است و اغلب در شهرهای دیگر سرمایه گذاری می شود.

حجت الاسلام قیاسی تاکید کرد: اگر این مقدار پول در خود شهر بیله سوار استفاده شود حتی یک نفر بیکار و مشکل دار پیدا نخواهد شد.

امام جمعه بیله سوار گفت: پول صرفا برای زندگی است نه اینکه ذخیره سازی شود زیرا که اگر پول خرج نشود از بین خواهد رفت.

وی بیان داشت: با توجه به مشکلاتی که شهرستان وجود دارد از جمله مشکلات دختران دم بخت که توان تهیه جهیزیه برای انها مقدور نیست و مشکلات آب و برق و .. که افراد بی بضاعت گریبان گیر آن هستند مجبور می شویم از دیگر شهرها کمک بخواهیم و این موضوعات برای شهرستانی مثل بیله سوار به هیچ وجه خوب نیست.

حجت الاسلام قیاسی با اشاره به اینکه نزدیک 2 میلیارد تومان سهم زکات در بیله سوار است افزود: چرا باید از دیگر جاها برای افراد نیازمند در بیله سوار کمک بخواهیم وقتی که وضع مالی افراد خیلی خوب است.

وی یاداور شد: از افراد ثروتمند و مخصوصا از شورای اسلامی شهر که می تواند به این مسلئه ورود بکند میخواهیم نسبت به تاسیس موسسه خیریه اقدام کنند.

امام جمعه بیله سوار در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در برخی ادارات تکریم ارباب رجوع مطلوب نیست و لذا از تریبون نماز جمعه باید این مسائل را گفت تا نحوه برخورد با مردم به شکل محترمانه انجام شود.

وی با انتقاد از برخی مسئولان در خصوص عدم نظارت بر این موضوعات اظهار کرد: اگر نظارت نباشد جرم به وجود می آید و متعاقبا باید مجازات هم باشد که البته چندان مجازاتی هم وجود ندارد.

وی در خصوص موضوع مهم فضای مجازی نیز تاکید کرد: در صورتی که بر این فضا نظارت نباشد همچنان مشکلات و ولنگاری ها ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در فضای مجازی پیگرد چندانی هم وجود ندارد گفت: فضای مجازی رها شده است و هیچ نظارتی بر آن نیست و هتک حرمت ها علیه عفت عمومی و شخصیت ها بدون هیچ محدودیتی ادامه دارد.

خطیب نماز جمعه بیله سوار با اشاره به حوادثی که در چند روز گذشته در کشور رخ داد گفت: باید اعتراض به حق مردم را از رفتار معاندان و افراد سودجو جدا کنیم و اصل مسئله را نیز نباید حذف کرد زیرا که معیشت و بیکاری و گرانی همچنان ادامه دارد و مردم به این وضع معترض هستند.

حجت الاسلام قیاسی در ادامه ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت زینب سلام الله علیها روز پرستار را به همه پرستاران تبریک گفت و اظهار داشت: هر فردی که به یک مریضی از لحاظ روحی و معنوی کمک کند در واقع یک پرستار است و تنها پوشیدن لباس پرستاری نشانگر پرستار بودن نیست.

وی در انتها با اشاره به سالگرد حرکت تاریخی مردم جمهوری آذربایجان در 19 ژانویه که مصادف با 29 دی ماه 1368 است به برخی تحولات ان زمان اشاره کرد و گفت: مردم آذربایجان با عبور از مرزهای ایران وارد خاک ما شده و با دین و اسلام و قران پیمانی تازه بستند .

امام جمعه بیله سوار گفت: دولت لائیک کشور آذربایجان اگر میخواهد مردم در آزادی باشند باید اجازه دهد مراسمات و برنامه های دینی و مذهبی شکل عادی داشته باشد و از برخورد ها و تشدید محدودیت ها علیه مردم شیعه دست بردارد.

وی افزود: در حال حاضر ۲۰درصد از اراضی کشور جمهوری آذربایجان در دست ارمنی ها است و لذا اگر به دنبال بازپس گیری اراضی قره باغ هستند باید اجازه دهند جوانان وارد میدان شده و اراضی را آزاد کنند.

وی با بیان اینکه مردم آذربایجان مسلمان بوده و اعتقادات مذهبی در ان موج می زند گفت: دولت آذربایجان با توسل به امریکا و اسراییل نمی تواند قره باغ را آزاد کند لذا برای اینکه به هویت واقعی خود برسد باید به مردم مسلمان و شیعه خود وابسته باشد.

انتقاد امام جمعه پارس آباد از تاخیر 5 ماهه در پرداخت مطالبات سویاکاران

به نقل از آران مغان، حجت‌الاسلام سيد سعيد رشادي ظهر امروز در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه پارس آباد، با دعوت عموم نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و دوری از محرمات اظهار کرد: متاسفانه امروز در جامعه، شايعه، توهین و اتهام زدن به انسان های مومن رواج پیدا کرده است و باید با این فتنه گران مقابله شود.

وي شایعه سازی را موجب برباد رفتن ایمان عنوان كرد و افزود: دشمن با ترویج شبهات و شایعات به دنبال منحرف کردن مردم هستند كه خوشبختانه مردم ايران در اين زمينه آگاه بوده و همواره ثابت كرده اند كه در دام شايعات دشمن قرار نمي گيرند.

امام جمعه پارس آباد با اشاره به ۱۹ ژانویه سالروز وحدت مسلمانان آذری زبان، عنوان کرد: در چنین روزی مردم جمهوری آذربایجان پس از ۷۰ سال از زیر ظلم شوروی آزاد شده و به سمت مرزهای ایران آمده و اين یک جرقه بزرگ تاریخی بود که در آن عشق و ارادت مردم مسلمان آذربایجان به ایران اسلامی تبلور یافت.

رشادي با اشاره به تلاش برخی نمايندگان مجلس آذربايجان براي ايجاد دشمني بين جمهوري آذربايجان و ايران تاكيد کرد: برخی از نمایندگان این کشور که مزدور و خودفروفته آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند همواره سعي در ايجاد تفرقه بین مردم آذربایجان و تحریک اهالی اين كشور عليه جمهوري اسلامي ایران مي باشند كه خوشبختانه مردم آذربایجان بیدار بوده و دوست و دشمن را از هم تشخیص می دهند.

خطيب نمازجمعه پارس آباد به حادثه تلخ غرق شدن كشتي سانچی و جانباختن 32 خدمه آن اشاره کرد و افزود: این افراد در مسیر خدمت انجام وظیفه و خدمت به میهن جان خود را از دست دادند و باید قدردان تلاش های آنان بود و جا دارد از طرف مردم پارس آباد این حادثه را به خانواده هاي قربانيان و ملت ايران تسلیت بگويم.

وي در ادامه با تبریک ولادت حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار گفت: قشر پرستار در جامعه از جمله زحمتكشانی به شمار مي ‌روند كه همواره دغدغه خدمت و رسيدگي به مشكلات بيماران را دارند.

رشادي با تاكيد براينكه زحمات پرستاران بايد مورد توجه مسئولان قرار گیرد و شان و منزلت آنها حفظ شود، تصريح كرد: پرستاران در حیطه وظیفه خود زحمات طاقت فرسايي مي‌ كشند و بايد براي رفع مشكلات آنها تلاش كرد.

امام جمعه پارس آباد همچنين به کمبود پرستار در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی این شهرستان اشاره و بر لزوم جذب نيرو تاكيد كرد و از مسئولان خواست به حقوق و مزایای و مشکلات پرستاران توجه ویژه ای داشته باشند.

وي در ادامه با اشاره به تاخیر 5 ماهه در پرداخت مطالبات سوياكاران پارس آبادي از دولت خواست در پرداخت باقی مانده وجه سويا تحویلی به کشاورزان تسریع کند.

خطیب جمعه پارس آباد با اشاره به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی با سفیران کشورهای اسلامی اظهار کرد: فرمایشات رهبر انقلاب در اين دیدار، مواضع مقتدرانه جمهوری اسلامی در مقابل رژیم صهیونیستی را به دنیا تبیین نمود.

رشادي افزود: به فرموده معظم له، کشورهای اسلامی از لحاظ علمی بايستي پیشرفت کنند و یکی از موضوعات اصلی و بسیار مهم دنیای اسلام، «تلاش برای پیشرفت علمی» است که تجربه جمهوری اسلامی ایران نشان داد، با تلاش و با تکیه بر جوانان می توان رتبه علمی خود را ارتقا داد و در بخشهای مهمی، در مرز دانش قرار گرفت.

امام جمعه پارس آباد در ادامه استفاده از مديران دوتابعیتی در مشاغل دولتي را خطاي بزرگي براي كشور دانست و خاطرنشان كرد: از دولت می خواهیم نسبت به شناسایی و بركناري مدیران دو تابعیتی اقدام كند چرا كه بر اساس قانون کشور ما کسی که تابعیت کشور دیگری را می پذیرد تابعیت ایرانی او بايستي لغو شود.

شایعه پراکنی باعث هرج و مرج و بی بندوباری در جامعه می شود

به نقل از ارس تبار،حجت الاسلام والمسلمین عظیم اسدزاده در خطبه های این هفته اصلاندوز با اشاره به شایعه پراکنی در جامعه گفت:امروز شبکه های اجتماعی و فضای مجازی با توطئه های دشمنان تمام حقیقت را برعکس جلوه می دهند و فتنه اخیر بر اثر شایعه پراکنی دشمنان و منافقین اتفاق افتاد.

 
وی افزود:شایعه پراکنی در جامعه باعث از هم پاشیدگی خانواده ها و دلسرد کردن بین آنها شده و روحیه تحقیق و کنجکاوی را از انسان می‌گیرد.
 
امام جمعه اصلاندوز با بیان اینکه ظن و گمان و شک بزرگترین شایعه و دروغ است گفت:ایجاد شایعه و دروغ باعث هرج و مرج و بی بندوباری در جامعه می شود و کسی که شایعه پراکنی می کند علم و آگاهی ندارد.
 
حجت الاسلام اسدزاده با بیان اینکه مومنان و مسلمانان نباید شایعات را باور کنند افزود: شایعات اتحاد را در جامعه پراکنده می سازد و هر کلمه ای که بر زبان می آوریم باید در قیامت جوابگو باشیم.
 
وی در ادامه با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب گفت:مسئولان از ضعف های داخلی غافل نباشند و از حقوق ملت و مظلومین دفاع کنند.
 
امام جمعه اصلاندوز در ادامه با تسلیت جان باختگان حادثه کشتی نفت کش سانچی به خانواده آنها گفت:این کشتی حامل ۱۳۶ هزار تن میعانات گازی بود که از عسلویه بطرف چین حرکت میکرد.اما متاسفانه در اثر تصادف  منجر به آتش سوزی و جان باختن ۳۲ نفر از خادمان مردم و اقتصاد کشور شد.
 
وی در ادامه فرارسیدن ولادت باسعادت حضرت زینب کبری سلام الله علیها و روز پرستار و بهورز را تبریک گفت و افزود:کار پرستاری سخت است فردی که از بیماران مراقبت میکند کار جهادی است.
 
خطیب جمعه اصلاندوز با قدردانی از دست اندرکاران برگزاری یادواره ۱۶۸شهید والامقام بسیج عشایری استان اردبیل گفت:حضور پرشکوه و بی نظیر اقشار مختلف مردم و مسئولان و عشایر در این مراسم باعث افتخار واقتدار شهر مرزی اصلاندوز شد.
 
حجت الاسلام اسدزاده از تمامی مسئولانی که یاری گر سپاه ناحیه عشایری در برگزاری یادواره شهدای بسیج عشایری شدند تقدیر و تشکر و از آیت الله سیدحسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل که علیرغم مشغله کاری در مجلس شهدا حضور یافتند قدردانی کرد.
 
وی افزود: سیزدهمین یاداره ۱۶۸ شهید والامقام بسیج عشایری استان اردبیل با مسئولیت سپاه ناحیه عشایری با عظمت خاصی در سطح کشوری در سالن ۹ دی اصلاندوز برگزار شد.
 
امام حمعه اصلاندوز با اشاره به سخنان امام جمعه اردبیل در مورد مشکلات کشور در دوران پهلوی گفت: به برکت انقلاب اسلامی در طول ۴۰ سال نگذاشتیم ذره ای  از خاک کشور در اختیار دشمنان قرارگیرد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.