تازه ها

پربیننده ترین

1396-10-28 13:33
کد مطلب: 74527
آیت الله سید حسن عاملی در مراسم گرامیداشت روز آذری های مسلمان جهان گفت: روز 19 ژآنویه بازگشت به اصالت و هویت تاریخی مردم آذربایجان بود و این واقعه تحریف نخواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از آذرسلام، مراسم گرامیداشت حادثه 19 ژانویه "روز مسلمانان آذری های مسلمان جهان" در جوار بقعه شیخ صفی و نگار خانه خطایی اردبیل برگزار شد.

آیت‌الله سیدحسن عاملی نماینده ولی فقیه و امام جمعه اردبیل به عنوان سخنران این مراسم با یادآوری این روز تاریخی گفت: صحنه های آن روز که فیلم آن نیز موجود بوده نشان داد مسلمانان آذری در هیچ برهه ای از اعتقادات ریشه ای خود دست بر نخواهند برداشت.

استاد حوزه و دانشگاه اردبیل تصریح کرد: با وجود خطرات و هجمه های نظامی وقت شوروی، مسلمانان آذری جمهوری آذربایجان پایبندی خود به اهل بیت و دین را نشان دادند.

وی افزود: این روز مهم بوده و در تاریخ باید ماندگار ماند و در تمام دوران گرامی داشته شود.

آیت الله عاملی با اشاره به اینکه این روز آنطور که باید معرفی و شناخته شود، تاکید کرد: ضرورت دارد بیشتر در این باره پرداخته شود.

عاملی تصریح کرد: مردم باید با عملیات های تفرقه افکنانه بین مسلمانان آذری آشنا و هوشیار باشند.

امام جمعه اردبیل تمسک به فرهنگ عاشورا، غدیر خم و بعثت پیامبر اسلام را سدی محکم در برابر شیطنت های فرهنگی و تفرقه افکنی دشمن خواند.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: این روز هویت واقعی آذربایجان را نشان داد و نوعی بازگشت مردم به اصالت اصلی و قبلی تاریخی خود بود.

وی با اعلام آمادگی برای مناظره درباره جشن 31 دسامبر، گفت: 19 ژآنویه همزمان با درخواست الحاق نخجوان به ایران روی داد و از زمانی که سیستم حاکمیتی کمونیستی شوروی سر کار آمد بیش از 800 عالم بزرگ شیعی و مردم شیعی را قتل عام کردند.

عاملی در پایان بر مقابله با تحریف تاریخ تاکید و هشیاری مسلمانان را خواستار شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.