تازه ها

پربیننده ترین

1396-10-25 09:28
کد مطلب: 74439
دو ماه به عید نوروز مانده، اما قصه تکراری و بعضاً همیشگی عدم ساماندهي ورودي شهر پارس آباد از سوی مسئولان شهر به دغدغه ی جدی تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از آران مغان، همیشه اولین نگاه، سازنده دیدگاه و تصور ذهنی شما از یک فرد، تفکر، مکان یا شهر را تشکیل می دهد. اگر به یاد داشته باشید، در زمانی که به یک شهر وارد می شوید، هر آنچه را در ابتدای ورود خود می بینید، تصور شما را نسبت به آن شهر شکل می دهد.

متأسفانه در این مقوله، شهر ما دچار نقصان زیادی است که با آنکه بارها از سوی مردم مطرح شده، اما کماکان کار اساسی در این خصوص صورت نگرفته است.

///

جدایی از آنکه ورودی های شهر پارس آباد در راه های زمینی مثل ورودی از طرف اجيرلو (جاده بيله سوار) وضعیت مطلوبی ندارد، در قسمت ورودی از سمت مسكن مهر (جاده اردبيل) نیز که در تمام طول سال پذیرای مسافرین داخلی و خارجی و بعضاً مسئولین استانی و کشوری است، وضعیت قابل قبولی ندارد!

اگر نیم نگاهی هم به تابلوهای راهنمای کنار جاده بیاندازید، متوجه می شوید که یا از دل زمین بیرون زده و به حالت مورّب درآمده یا بر روی پایه های بتونی خود ایستاده و به مسافرین خوش آمد می گوید!

///

با اينكه بارها و بارها گفته ايم که وضعیت جاده ورودی هاي پارس آباد مناسب نیست و اگر قرار است پرچم گردشگری را در پارس آباد به اهتزاز در آوریم خارج از شعارهای مسئولین بایستی ورودی های شهر را به نحو احسن بسازیم، اما هنوز اقدام اساسي براي ساماندهي انجام نشده است و قصه تکراری و بعضاً همیشگی رها سازی زباله ها، نبود دروازه ورودي شهر با نيوجرسي هاي اجيرلو كه هر ازگاهي خانواده هايي را داغدار مي كند، باعث شده که این موضوع به یک معضل برای اهالي پارس آباد تبدیل شود.

از طرفی دیگر پارس مغان به دلیل داشتن جاذبه های بکر و طبیعت زیبا و آب و هوای خنک و گورا از شهرهای مهم در رونق توسعه گردشگری در شمال استان اردبيل بوده که این مهم می تواند توسعه گردشگری این شهر را رقم بزند اما نبود زیرساختها و بعضاً شعارهای عملی نشده مسئولان در این شهر باعث شده که هر روز بر کمبود زیرساختهای این شهر افزوده شده و به یک معضل بزرگ برای شهرستان تبدیل شود.

///

به گفته برخی از مردم و مسافرانی که به شهر پارس آباد سفر می کنند، نبود ورودی و خروجی مناسب در این شهر، در کنار نبود علایم مناسب و تابلوهای راهنمای ورود به شهر و آسفالت نامناسب باعث سردرگمی بسیاری از مسافران و میهمانانی وارده به این شهر می شود بطوري كه به عقيده آنها اگر این شهر به همینگونه باقی بماند تا چند سال آینده هیچ مسافری وارد شهرستان نشده و سرمایه‌گذاری صورت نمی‌گیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.