تازه ها

پربیننده ترین

دبیر مجمع علمی و پژوهشی شهرستان کوثر گفت: تشکیل کمیسیون های تخصصی علمی - پژوهشی در راستای واکاوی علل مهاجرت، بیکاری و دیگر معضلات اجتماعی در سطح شهرستان می بایست جزء دغدغه های مسئولین باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از کوثرخبر، طاهر جعفری طی گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کوثرخبر اظهار کرد: مجمع علمی پژوهشی شهرستان کوثر با تشکیل جلسات متعدد توانسته است نسبت به جذب نخبگان و فرهیختگان و همچنین علم پروان منطقه اقدام کند.

وی ادامه داد: هر کدام از نخبگان دغدغه رفع موانع و مشکلات منطقه ای از حیث علمی، اقتصادی، صنعتی، کشاورزی، گردشگری و ... را دارند، مجمع علمی پژوهشی با شناسایی نقاط ضعف و قوت شهرستان در عرصه های متعدد گام به گام نخبگان در راس امور قرار گرفته و لازم است مسئولین نیز در راستای ارتقای سطح کیفی این مجمع در تصمیمات و اقدامات پژوهشی، مشارکت کافی و لازم را داشته باشند.

جعفری افزود: مجمع علمی پژوهشی شهرستان با حضور نخبگان و علم پروران بهترین بستر برای گسترش فعالیت‌های مختلف علمی، فرهنگی و پژوهشی را فراهم کرده است که شناسایی و جذب جوانان در حوزه‌های اجتماعی و مدنی از جمله دغدغه‌های آن محسوب می‌شود.

دبیر مجمع علمی و پژوهشی شهرستان کوثر یادآور شد: این مجمع به دنبال ایجاد واسطه بین دستگاه‌های اداری برای هموار کردن فعالیت‌های هر چه مناسب جوانان نخبه و تحصیل کرده، کارآفرینان و بروز استعدادها و توانایی‌های بالقوه آنان است.

جعفری بر توانمندسازی و تشکیل شبکه نخبگان جوان و همچنین تشکیل کمیسیون های تخصصی علمی در کوثر را مهمترین عامل توسعه و پیشرفت منطقه ای عنوان کرد و گفت: کارشناسان و نخبگان در جلسات تخصصی می توانند در دستیابی به اهداف مشترک که کمک به استعدادها و نخبگان جوان جامعه است، به دست‌آوردهای مناسبی دست یابند تا به نحو احسن از ظرفیت های بلقوه شهرستان استفاده بهینه شود.

وی در پایان گفت: مجمع علمی - پژوهشی همدل و همصدا برای تحقق اهداف جوانان نخبه و تحصیل کرده و البته بیکار قدم برداشته و به حمایت و مشارکت تمامی مجامع و نهاد های مردم نهاد شهرستان برای نیل به اهداف مدنظر نیازمند است؛ لذا مشارکت مسئولین امر بهترین اصل برای تقویت این مجمع می باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.