تازه ها

پربیننده ترین

1396-10-20 11:59
کد مطلب: 74318
کارشناس علوم تربیتی در اردبیل گفت: عوامل روانی و اجتماعی در ترک تحصیل نوجوانان و دانش آموزان موثر بوده به طوری که در بسیاری از موارد علت اصلی ترک تحصیل نیازهای اقتصادی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما  ، لیلی محبی کارشناس علوم تربیتی در گفتگو با بانوی کوثر در اردبیل گفت: معمولا دانش آموزانی که در تحصیل ناموفق اند، ترک تحصیل می کنند که این امر به محدود شدن دانش و مهارت های این عده منجر شده و زمینه ساز بروز بسیاری از مشکلات شخصی و اجتماعی در نوجوانان می شود.

وی افزود: دانش آموزانی که ترک تحصیل می کنند، مشکلات عاطفی بیشتر و عزت نفس کمتری دارند.

محبی تصریح کرد: عوامل روانی و اجتماعی در ترک تحصیل دانش آموزان موثر بوده به طوری که در بسیاری از موارد علت اصلی ترک تحصیل نیازهای اقتصادی و نداشتن جای مناسب برای مطالعه است؛ این عده اصولا نه خود را با مدرسه جور می بینند و نه فعالیت های مدرسه را با نیازهای فردی، شغلی و اجتماعی خود هماهنگ می یابند.

کارشناس علوم تربیتی با بیان اینکه مشکلات خانوادگی از علل افت تحصیلی دانش آموزان بیان می شود، گفت: در مقایسه با سایر فارغ التحصیلان پیوند خانوادگی در بین  ترک تحصیل کنندگان  کمتر است و اعضای خانواده وقت کمتری را با یکدیگر سپری می کنند؛  فقر، بیکاری، الکلیسم ،اعتیاد، اختلافات خانوادگی ،نبود انضباط، بی علاقگی به تعلیم و تربیت از دیگر عوامل ترک تحصیل دانش اموزان است.

وی  افزایش عزت نفس را راهکاری برای جلوگیری از افت تحصیلی در دانش آموزان بیان کرد و گفت:  پیدایس نگرش مثبت نسبت به مدرسه نقش به سزایی در تحصیل موفقیت آمیز دانش آموزان دارد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.