تازه ها

پربیننده ترین

1396-10-19 12:06
کد مطلب: 74285
کارشناس مسائل فرهنگی در اردبیل گفت: دین اسلام با تاکید بر ارزشهای اخلاقی همچون عفاف و حجاب می خواهد حرمت و کرامت زن در عرصه اجتماع حفظ شود و حجاب به عنوان نماد ارتباط اجتماعی در جامعه اجرا شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما مریم امینی کارشناس مسائل فرهنگی در گفتگو با بانوی کوثر، با اشاره به حجاب زن در اجتماع اظهار داشت:حجاب به معنای پوشش  و به عنوان نماد اسلامی دارای مرتبه هایی از جمله  پوشش بدن، خودنمایی نکردن برای نامحرم است.

 

وی گفت: حجاب اسلامی به معنای حبس زن در خانه و دوری از شرکت در مسائل اجتماعی نیست بلکه بدین معناست که زن در معاشرت با مردان بیگانه موی سر و اندام خود را بپوشاند و به خود نمایی نپردازد.

 

 امینی بیان کرد: دین اسلام با تاکید بر ارزشهای اخلاقی همچون عفاف و پاکدامنی و حجاب و پوشش می خواهد حرمت و کرامت زن در عرصه اجتماع حفظ شود و حجاب به عنوان نماد ارتباط اجتماعی در جامعه اجرا شود.

 

کارشناس فرهنگی افزود: یکی از مهمترین وسیله ارتباطی انسانها، لباسی است که می پوشند لباس از دیدگاه ارتباطات کارکردهای زیادی از جمله نمایش فرهنگ،آداب و رسوم ،منزلت اجتماعی، افکار و ارزشها را دارد.

 

وی بیان داشت: خداوند از همان آغاز خلقت زن و مرد را برآن داشت تا به هر نحو ممکن خود را بپوشانند بی آنکه قبلا در این زمینه آموزش دیده باشند. در متون تاریخ در اکثر قریب به اتفاق اقوام و ملل،حجاب میان زنان معمول بوده هرچند فراز و نشیب های زیادی را طی کرده است گاهی با اعمال سلیقه حاکمان تشدید و یا تخفیف یافته ولی هیچگاه به طور کامل از بین نرفته است.

 

وی اظهار داشت: در دوره انقلاب اسلامی،حضرت فاطمه زهرا(س)به عنوان الگوی زن مسلمان ایرانی معرفی شد و زنان مسلمان گرایش زیادی به حجاب از جمله حجاب برتر پیدا کردند.

 

وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب، استکبار جهانی برا ضربه زدن به نظام، تهاجم فرهنگی را سرلوحه کار خویش قرار داد و به شیوه های مختلف سعی کرد ارزشها،اعتقادات و باورهای جامعه را سست کند که متاسفانه تا حدودی در این زمینه موفق شد و برخی دختران و زنان به سمت بد حجابی کشیده شدند.

 

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.