تازه ها

پربیننده ترین

1396-10-18 13:17
کد مطلب: 74255
فرقی نمی کند استاد باشد یا دانشجو، کارمند باشد یا کارگر، در کل از هر قشری که سئوال می کنی چه خبر از منطقه و تحولات آن؟ بی درنگ با ادبیات خاص خود شروع به تعریف و تمجید و یا انتقاد از نماینده می کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از آران مغان،اگر موضوعات سایت ها و فضاهای مجازی منطقه پارس آباد و بیله سوار را در سالهای اخیر دنبال کنیم به وضوح درمی یابیم که  ارزیابی فعالیت ها و عملکرد نماینده این منطقه در مجلس شورای اسلامی  موضوع مورد علاقه برای قشرهای مختلف منطقه است.

فرقی نمی کند استاد یا دانشجو باشد، معلم یا دانش آموز باشد، کارمند یا کارگر باشد و... در کل از هر قشری که سئوال می کنی چه خبر از منطقه و تحولات آن؟ بی درنگ با ادبیات خاص خود شروع به تعریف و تمجید و یا انتقاد از نماینده می کند. هر کسی بنا به برداشت خود دیدگاه خود را در این خصوص اعلام می نماید.

در حالت کلی این موضوع نشان از بینش سیاسی و تحول ارزنده در اهالی منطقه دارد که نسبت به عملکرد نماینده و نحوه فعالیت و کیفیت و کمیت آن آگاه است به طوری که این موضوع حتی درصد قابل توجهی از اوقات محافل اجتماعی و حتی خانوادگی را به خود اختصاص داده است.

بحث مهم اینجاست که اگر به درستی از این پتانسیل موجود استفاده شود  می تواند با سرعت غیرقابل وصف موجب شکوفایی و توسعه عرصه های مختلف منطقه شود درغیر این صورت صرف سیاست زدگی، تعصب گرایی و ایجاد تقابل اجتماعی بین قشرهای مختلف مردم تحت عنوان حامیان و غیرحامیان نماینده، بهره دیگری حاصل نخواهد شد، به طوری که اثرات این گونه تعارضات و تقابل ها در یک سال اخیر به وضوع قابل ملاحظه بوده که طرفین (حامیان و غیرحامیان نماینده) با ادبیات بسیار کوچه و بازاری و گاهاً با گفتارها و نوشتارهای خیلی سخیف همدیگر را متهم کرده  و برچسب های ناروائی به هم می زنند! در این مدت این کش و قوس ها و زورآزمائی ها نه تنها راه به جائی نبرده و کوچک ترین اثری در برون رفت منطقه از مشکلات گریبان گیر خود نداشته بلکه در مواردی نیز اهالی رسانه و قلم منطقه را نیز سرگرم تسویه حساب های دوطرفه کرده است.

بسیار روشن است که نقد و انتقاد و یا به اصطلاح زیر ذره بین گذاشتن عملکرد مسئولین از رسالت مهم رسانه و قشر تحصیل کرده است که در این راستا گردانندگان این رسانه ها مسئولیت سنگینی را برعهده گرفته و با اداره نمودن سایت، کانالهای نوظهوری مانند تلگرام و اینستاگرام زبان گویای اهالی منطقه شده اند.

درست است که ایجاد سایت و فعالیت در شبکه های اجتماعی و مجازی و اعلام نظر در این فضا برای هر شخصی آزاد بوده و محدودیت خاصی در این زمینه وجود ندارد، لیکن قلم زدن در این عرصه و هدایت دادن به افکار عمومی مسئولیت پذیری اخلاقی و اجتماعی بس سنگینی می طلبد که گردانندگان رسانه های این فضا و علاقمندان و مخاطبان آن بایستی به اهمیت آن واقف بوده و با فهم درست از دغدغه های ملی و منطقه ای و به دور از تعصب و تحجر در صدد مرتفع شدن آنها بکوشند.

چنین به نظر می رسد که حامیان و مخالفان نمایندگان فعلی و ادواری هر دو به دور از انصاف اقدام به اظهار نظر در خصوص کارنامه عملکرد این بزرگواران می کنند، بدیهی است که این نوع برخورد با این موضوع یا نماینده را با بزرگنمائی عملکرد خود دچار توهم می یکند  و از واقع بینی منحرف خواهد ساخت و یا در صورت نادیده گرفته شدن فعالیت های خود، دچار یأس و ناامیدی شده و با بی کفایت جلوه شدن خود، از گردونه فعالیت های ارزنده خود خارج خواهد شد.

مردم مغان (پارس آباد و بیله سوار) از سال 1342 تا کنون قریب به 11 نماینده در مجلس داشته که آخرین آن مربوط به شکور پورحسین بوده که هم اکنون کرسی مجلس دهم را بر عهده دارد. حال به نظر شما از بین این نمایندگان که در زیر به اسامی آنها اشاره شده کدامیک عملکرد بهتری نسبت به سایرین داشته است.
 

مجید عدل نماینده مغان در دوره 21 مجلس شورای ملی

***

محمد اسدی نماینده مغان در دوره 22 و 24 مجلس شورای ملی

***

 نجفقلی پسیان نماینده مغان در دوره 23 مجلس شورای ملی

***

محمدرضا راشد اولین نماینده مردم مغان بعد از انقلاب (مجلس شورای اسلامی)

***

مطلب دشتی تولیر دومین نماینده مردم مغان در مجلس شورای اسلامی

***

حبیب برومند داشقاپو سومین نماینده مردم مغان در مجلس شورای اسلامی

***

فیروز احمدی نماینده مردم مغان در انتخابات میاندوره ای مجلس چهارم شورای اسلامی

***

حسن الماسی نمایده مردم مغان در دوره پنجم و ششم مجلس شورای اسلامی

 

***

سلیمان فهیمی گیکلو نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی

***

وکیل سپه اجیرلو نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی

***

حبیب برومند نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در دوره نهم مجلس شورای اسلامی

***
///

شکور پورحسین نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در دوره دهم مجلس شورای اسلامی

 

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

بهترین نماینده از اول انقلاب تا امروز جناب اقای دکتر الماسی بودند.
ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.