تازه ها

پربیننده ترین

1396-10-18 12:02
کد مطلب: 74252
تلویزیون چین گزارش داد؛
نفتکش ایرانی همچنان می‌سوزد
تلویزیون چین گزارش داد که تیم‌های نجات همچنان در تلاش‌ هستند تا شعله‌های آتش نفت‌کش ایرانی‌ که دو روز پیش در سواحل شرقی چین در با یک کشتی حمل غلات چینی تصادف کرد را تحت کنترل درآورند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از مهر، تلویزیون دولتی چین(سی سی تی وی) امروز گزارش داد که تیم‌های نجات همچنان در تلاش‌ هستند تا شعله‌های آتش نفت‌کش ایرانی‌ای را که دو روز پیش در سواحل شرقی چین در با یک کشتی حمل غلات چینی تصادف کرده است، تحت کنترل درآورند. نیروی دریایی آمریکا هم به عملیات جستجو برای ۳۲ خدمه نفت‌کش پیوسته است.

وی با اشاره به گفته‌های متخصصان موجود در تیم‌های نجات، اعلام کرد: نگرانی‌ها هر لحظه در این مورد بیشتر می‌شود که با داغ‌تر شدن جهنم آتش، هر لحظه ممکن است نفت‌کش منفجر و غرق شود.

هنوز میزان آسیب‌های زیست‌محیطی و اندازه لکه نفت نشت شده از کشتی مشخص نشده است، اما این فاجعه پتانسیل آن را دارد که به بدترین فاجعه نفتی پس از سال ۱۹۹۱ که در آن ۲۶۰هزار تن نفت در سواحل آنگولا نشت کرد، تبدیل شود.

نیروی دریایی آمریکا یک هواپیمای نظامی خود را برای کمک در جستجوها در منطقه‌ای به وسعت ۳۶۰۰ مایل دریایی مربع (۱۲۳۵۰ کیلومتر مربع)، ارسال کرده است اما در آخرین بیانیه خود اعلام کرد که هنوز هیچ‌یک از خدمه گم شده نفت‌کش را پیدا نکرده است.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.