تازه ها

پربیننده ترین

1396-10-18 09:59
کد مطلب: 74249
دبیرجبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی مشکین‌شهر گفت: جمهوری اسلامی ایران فتنه را در سال 78 زمین‌گیر کرد ولی اگرخواص نظام با شناخت تکلیف و عمل به هنگام و بصیرت فتنه را رفع می کردند شاهد بروز فتنه‌های دیگر نبودیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از سفیرمشکین، علی امامقلی‌زاده دبیرجبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی مشکین‌شهر امروز در همایش بصیرتی مردم بخش ارشق که با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد، گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران امروز در مقطعی سرنوشت ساز و خطیر از دوران انقلاب اسلامی به سر می‌برد به طوری که رویارویی راهبردی انقلاب اسلامی و استکبار به نقطه حساس رسیده است موقعیت ما با دشمنان اسلام تا اندازه‌ای از سطوح راهبردی به سطوح عملیاتی تغییر پیدا کرده است.

 

وی افزود: منطقه در سنجش جهانی بهم ریخته و تغییر به نفع جمهوری اسلامی است و نظام جمهوری اسلامی با وجود تمام فشارهای خارجی و موانع موجود قدرتمندترین و مقتدرترین کشور منطقه است به طوری که دشمنان تابلودار نظام به این واقعیت معترف هستند و اذعان دارند که هیچ معادله‌ای در منطقه بدون توجه به نقش آفرینی محوری ایران قابل تعریف و مهندسی و اجرا نیست و واقعیت روشن تر این است که محور و کانون این اقتدار رهبری معظم انقلاب و بصیرت مردم است و این مسئله‌ای است که در چهارچوب دقیق سنت‌های الهی مبنی برمغلوب شدن نظام‌های استکباری قابل تفسیر و توجیه است.

 

امامقلی زاده افزود: با نگاهی عبرت‌آموز به صحنه لبنان، عراق، افغانستان، سوریه و غزه مشاهده می‌شود که با وجود هزینه‌های سنگین علیه جبهه مقاومت آنان توانسته‌اند اراده خود را برتمام راهبردهای خارجی و داخلی آمریکا و متحدانش تحمیل کنند این‌ها همه شکست‌های آشکار دشمن است که در همه این شکست‌ها جمهوری اسلامی نقش مستقیم داشته است.

 

وی تاکید کرد: فتنه داعش در سوریه و عراق با حضورمستقیم جمهوری اسلامی مهار و رفع شد و این  گوشه‌های از واقعیت اقتدار جمهوری اسلامی ایران در جهان و منطقه است.

 

وی افزود: امروز وظیفه ما به سهم خود حراست و تقویت این اقتدار است که اولین قدم این پروسه از شناخت موانع این اقتدار شروع می شود که باید به عنوان یک مسلمان ایرانی به این سوال جواب بدهیم که مهمترین موانع و اسیب ها و تهدیدهای این اقتدار ملی چیست؟ و وظیفه ما در مقابل آن چیست؟

 

تحلیگر مسائل سیاسی در پاسخ به همین سوال گفت: جدی‌ترین تهدید این اقتدار در شرایط فعلی ناکارآمدی مدیریت و نهادهای اجرایی است و جدی‌ترین آسیب این اقتدار این است که قوه مجریه نتواند به مطالبات بحق مردم در بخش اقتصاد و تحقق اقتصاد مقاومتی و آسیب های اجتماعی و فرهنگی پاسخ دهد و در کنار آن نتواند برای عبور از رکود اقتصادی کاری انجام دهد و بدتراز آن قوه مقننه هم به موضع انفعال برود و تک تک نمایندگان مجلس هم ظرفیت و موقعیت خود را صرف مسائل فرعی و شخصی و باندی کنند و مردم و کشور فراموش شود.

 

امامقلی زاده با اشاره به نقش مردم در استمرار گفتمان انقلاب اسلامی گفت: عنصر تکلیف و روحیه انقلابی و وظیفه شهروندی ایجاب می‌کند که در هر لحظه و روز با شناخت فضا نسبت به هر موضوع عمومی با چشم باز و تحلیل واقع بینانه به تکلیف و وظیفه خود به هنگام عمل کنیم چرا که شناخت تکلیف و عمل به هنگام موثراست.

 

وی افزود: الگوی تهدید دشمن درحوزه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی الگوی ثابتی نیست و امروز دشمن روی افکار عمومی تمرکز کرده است تا مردم را در مقابل نظام قرار دهد و به مخالفت با آن تحریک کند.

 

این تحلیگر مسائل سیاسی با بیان راهبردها و تاکتیک‌های دشمنان انقلاب اسلامی بر علیه جمهوری اسلامی گفت: راهبر نهایی دشمنان استکبار به جهت تعارض با انقلاب اسلامی از بدو انقلاب تغییر و براندازی نظام بود و فتنه‌های اخیر خصوصاً فتنه 88 را در راستای عملیاتی کردن این راهبرد طراحی و اجرا کردند.

 

وی ادامه داد: این فتنه‌ها دفعی نبود بلکه به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی از 10 الی 15 سال  پیش طراحی شده بود فتنه‌گران با آموزه‌های جین شارپ پدر انقلاب مخملین فتنه را خلق کردند لذا ما فتنه را در سال 78 زمین‌گیر و دفع کردیم و اگرخواص نظام با شناخت تکلیف و عمل به هنگام و بصیرت و روشنگری فتنه را رفع می کردند شاهد بروز فتنه‌های دیگر نبودیم.

 

کارشناس مسائل سیاسی با تبیین لایه‌های فتنه 88 گفت: فتنه سه لایه داشت لایه سران، لایه میانی و لایه پیاده نظام و خطرناکترین لایه فتنه لایه میانی بود که باداشتن ابزار رسانه‌های متعدد و متنوع با پشتیبانی استکبار جهانی فتنه را هدایت می‌کردند و آمریکا برای براندازی نظام ابتدا بودجه 75 میلیون دلاری و سپس 400 میلیون دلاری را اختصاص داد.

 

امامقلی‌زاده گفت: دشمن با تمام ظرفیت و امکانات برای براندازی نظام به میدان آمده و الگوی تهدید دشمن درحوزه‌های مختلف ثابت نیست به طوری که دشمن بعد از فتنه 88 یک نظام جدید از تهدیدات را تولیدکرده و آنها را به نتیجه رسانده است اما براندازی نظام به جهت مدیریت علی گونه رهبر معظم و بصیرت مردم با شیوه‌های سخت و مخملی امکان پذیرنیست.

 

امامقلی زاده ادامه داد: امروز دشمن روی افکار و محاسبات عمومی مردم تمرکزکرده و سعی می‌کند جمهوریت نظام را به نظام بی‌اعتماد کند و با تولید نظام جدید قصد جنگ را دارد لذا در طول تاریخ هر وقت ما به دشمن اعتمادکردیم از همان جا سیلی خوردیم به طوری که برجام نمونه بارز آن بود.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.