تازه ها

پربیننده ترین

1396-10-17 11:52
کد مطلب: 74231
 صیاد غیرمجاز پرندگان در بیله سوار دستگیر شد
ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان بیله سوار هنگام گشت و کنترل یک نفر متخلف صید غیرمجاز پرندگان را دستگیر کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل ازصبح مغان، رئیس اداره حفاظت محیط زیست بیله سوار گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست هنگام گشت و کنترل و جلوگیری از شکار و صید غیرمجاز، یک نفر متخلف صید غیرمجاز پرندگان را دستگیر کردند.

بهنام برزگر گفت: این شکارچی با پهن کردن تور تله ای و پخش صوت پرندگان اقدام به صید غیرمجاز 6 قطعه پرنده سهره طلایی کرده بود.
همچین ادوات شکار شامل 3 عدد قفسه تله ای، یک رشته تور دامی (تله ای) صید پرندگان و یک دستگاه پخش صوت پرندگان و همچنین 6 قطعه پرنده سهره طلایی ضبط و پرونده برای طی مراحل قانونی به مراجع قضایی ارسال شد.

به گزارش صبح مغان سه منطقه حفاظت شده در محدوده این استان واقع است، منطقه حفاظت شده آق داغ به مساحت 93 هزار و 800 هکتار در شهرستان خلخال ، منطقه حفاظت شده مغان در محدوده بیله سوار و پارس آباد مغان به مساحت 35 هزار هکتار و منطقه حفاظت شده نئور به مساحت چهار هزار و 200 هکتار که بخشی از منطقه وسیع حفاظت شده لیسار استان گیلان است.
کوه سبلان از ارتفاع سه هزار و 600 متر به بالا و غار یخگان در محدوده شهرستان خلخال نیز جزو آثار طبیعی ملی ثبت شده استان اردبیل هستند.
همچنین پنج منطقه شکار ممنوع در استان برای حفظ گونه ها از خطر انقراض مشخص شده است: منطقه شکار ممنوع شورابیل در اردبیل با 200 هکتار مساحت، گندیمن در مشگین شهر با 30 هزار هکتار، دربند مشکول در گیوی با 23 هزار هکتار، انزان در مشگین شهر به مساحت 42 هزار و 500 هکتار و خروسلو در بیله سوار به مساحت 16 هزار و 600 هکتار نیز جز مناطق شکار ممنوع ثبت شد.
چند عرصه تالابی نیز در استان اردبیل شناسایی شده که از جمله می توان به دریاچه نئور، شورابیل، میل مغان، پته خور و توپراق کندی اشاره کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.