تازه ها

پربیننده ترین

1396-10-17 11:02
کد مطلب: 74229
اولين سالن آزمون آنلاین مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان پارس آباد با حضور مديركل آموزش فني و حرفه استان اردبيل و فرماندار پارس آباد مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از آران مغان، مديركل آموزش فني و حرفه استان اردبيل در آیین افتتاحیه سالن آزمون آنلاین شهرستان پارس آباد گفت: آزمون های سنجش مهارت همه ساله در ۸ نوبت برگزار می شود كه هدف از برگزاری این آزمون ها بررسی عملکرد و توانایی کسب شده توسط کارآموزان در پایان دوره های آموزشی است.

محمد پورقلی افزود: این ارزشیابی به دو صورت تئوری و عملی صورت می گیرد که کارآموزان پس از کسب حداقل نمره ۵۰ (از ۱۰۰ نمره) می توانند در آزمون عملی شرکت کنند و بعد از موفقیت در این ۲ مرحله گواهینامه مهارت بین المللی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای اخذ نمایند.

وي از راه اندازي 4 سايت آزمون آنلاين در سطح استان اردبيل خبر داد و گفت: با راه اندازی این سایت آزمونهای کتبی پایان دوره کارآموزانی که دوره های مهارتی خود را سپری می کنند، بصورت آنلاین برگزار خواهد شد و بدین گونه علاوه بر سلامت بیشتر برگزاری آزمون ها، در اعلام نتایج آنها تسریع صورت خواهد گرفت.

در اين مراسم فرماندار شهرستان پارس آباد نيز اظهار داشت: آموزش های فنی و حرفه ای نشان داده است در رسیدن به اشتغال نقش بسیار تأثیرگذاری داشته و کارآموزان مراکز پس از طی نمودن دوره های آموزشی خود توانمند شده و آماده ورود به بازار کار هستند.

اکبر صمدی با بيان اينكه آموزش های فنی و حرفه ای حلقه مفقوده رسیدن به اشتغال محسوب می شود، تصريح كرد: باید رشته هایی که مورد نیاز شهرستان پارس آباد است نیاز سنجی شود تا با آموزش مهارت های فنی و حرفه ای به جوانان این شهرستان، زمینه های ایجاد اشتغال برای آنها در همین منطقه فراهم شود و به طور مستقیم وارد بازار کار شوند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.