تازه ها

پربیننده ترین

1396-10-13 12:19
کد مطلب: 74117
کارشناس مسائل اقتصادی آموزش و پرورش گفت: کسری بودجه ای که آموزش و پرورش نه تنها بر وضعیت معیشت معلمان تاثیر می گذارد بلکه درشرایط فعلی، مدارس نیز سرانه ای برای هزینه در امور داخلی خود ندارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما محمدجدی کارشناس مسائل اقتصادی آموزش و پرورش در گفتگو با ادیب رسا در خصوص مشکلات اقتصادی که گریبان آموزش و پرورش را گرفته است گفت: کسری بودجه ای که آموزش و پرورش با آن روبرو است نه تنها بر وضعیت معیشت معلمان تاثیر می گذارد بلکه درشرایط فعلی، مدارس نیز برای هزینه در امور داخلی به مشکل بر خورده اند.

وی در ادامه تصریح کرد: مدارس استان اردبیل در حالی اداره می شوند که سرانه برای هزینه ندارند و فشار بر دوش اولیاء و مردم وارد می شود که کفاف حداقل ها را هم نمی کند و در این صورت شاهد تجهیزات و امکانات فرسوده و غیر قابل استفاده در مدارس خواهیم بود.

جدی با بیان اینکه معلم امروزی فقط دغدغه تربیتی ندارد، عنوان کرد: دغدغه معیشتی معلمان به علت ضرورت و اهمیت، انگیزه کاری را از آنها گرفته است و این در حالی است که ریالی مزایا و خدمات رفاهی دریافت نمی کنند و این منزلت فرهنگیان را در خانواده ها و جامعه پایین آورده است.

کارشناس مسائل اقتصادی آموزش و پرورش، ضمن اشاره به نگاه هزینه ای که به آموزش و پرورش وجود دارد و لازمه تغییر سیاست های پیش رو، گفت: سرمایه گذاری در آموزش و پرورش باید در اولویت اول دولت باشد و بودجه مورد نیاز بدون کسری لحاظ گردد و در حالی که هم اکنون سطح معیشت معلمان کمتر از متوسط جامعه است و حتی در وضعیت خوب از حد متوسط جامعه بالاتر است، باید فکری به حال این قشر کرد که توقع زیادی ندارند و تنها به دنبال رفاه حداقلی برای خود و خانواده شان هستند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.