تازه ها

پربیننده ترین

1396-10-12 13:28
کد مطلب: 74094
شهروندان مشگین‌شهری با تاکیدبر اینکه پشت این تخریب و اهانت بیگانگانی حضور دارند که باید دستگیر شوند ،اظهارکردند: مردم به گرانی اعتراض کردندو دولت باید این گرانی را مهار کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از سفیرمشکین، در روزهای گذشته مردم در اعتراض به گرانی‌ها در خیابان‌های‌ برخی از استان‌ها تجمع کرده و از مسئولان می‌خواستند در توزیع ثروت عدالت را رعایت و به محرومان وقشر ضعیف جامعه توجه بیشتری دشته باشند اما در این بین با ورود سرویس‌های بیگانه این اعتراضات رنگ و بوی سیاسی گرفت و منجر به تخریب اموال عمومی شد.

پس از این قضایا که واکنش های زیادی را در پی داشت، شهروندان مشگین‌شهری با تاکیدبر اینکه پشت این تخریب و اهانت بیگانگانی حضور دارند که باید دستگیر شوند ،اظهارکردند: مردم به گرانی اعتراض کردندو  دولت باید این گرانی را مهار کند.

شهروندی در گفتگو با پایگاه خبری سفیرمشکین گفت: وقتی مسئولین به اقشار کم درآمد جامعه بی توجهی کنند مردم مجبور می‌شوند در خیابان‌ها حضور داشته و اعتراض خود را به گوش مسئولان برسانند اما اینکه برخی افراد اقدام به تخریب اموال می‌کند هرگز قابل قبول نخواهد بود چرا که دولت مجبور می‌شود خسارت اموال عمومی را از خود این مردم تامین کند که وضعیت به مراتب بدتر از امروز خواهد شد.

یوسفی شهروند دیگری گفت: ما در انتخابات سال جاری به این دولت رأی دادیم تا مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را طبق وعده‌های داده شده خود ساماندهی کند اما متاسفانه نه تنها مشکلات اقتصادی کشور بهتر نشد بلکه دولت به جیب مردم نیز دست درازی کرده و مردم را به حضور در خیابان‌های تحریک می‌کند.

وی افزود: دولت به جای افزایش قیمت قطع یارانه مردم، نجومی بگیران را مدیریت کند ،چرا فقط مردم ضعیف تحت فشار قرار می‌گیرند که نتیجه آن اعتراض می‌شود.

بانوی مشگین‌شهری گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها در میان سخنان خود مشکلات اقتصادی کشور را گوشزد کرده بود اما متاسفانه دولتمردان در مقابل آن بی‌تفاوت بودند و فشار این بی تفاوتی بر مردم تحمیل می‌شود و مردم نیز از این وضعیت ناراحت و نگران هستند چرا که برخی از خانواده‌ها حتی به نان شب هم محتاج هستند و یا به سختی تامین می‌کنند لذا باید به  مردم حق داد تا حرف خود را به صورت دسته‌جمعی به گوش مردم برسانند وگرنه مسئولان به تک تک مردم پاسخگو نیستند چراکه اگر بودند امروز شاهد این وضعیت در کشور و  سوء استفاده بیگانگان نبودیم.

عبدالهی گفت: این اعتراضات وظیفه مردم نیست بلکه وظیفه نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی بود که باید اعتراض می‌کردند اما متاسفانه نمایندگان مجلس وقتی زمان انتخابات می‌رسد به مردم التماس می‌کنند و وقتی پیروز شدند دیگر این مردم نمی‌شناسند.

وی افزود: دولت وقتی لایحه بودجه 97 تقدیم مجلس می‌کرد نمایندگان مردم در مجلس باید با درک وضعیت مردم اعتراض می‌کردند که متاسفانه اعتراض نکردند انگار این نمایندگان نماینده مردم نیستید مگر آنها وضعیت معیشتی، بیکاری، گرانی و اقتصادی مردم را نمی‌بینند که برخی از این نمایندگان به جای اعتراض به حذف یارانه برخی به افزایش قیمت‌ها هم رأی موافق دادند.

وقتی نمایندگان حقوق‌های آنچنانی برای خود تصویب کنند قطعاً درد و مشکلات مردم را نخواهند فهمید تا اعتراض هم کنند لذا مردم مجبور می‌شوند از حقوق خود دفاع کنند که آن هم تبعات سنگینی بر کشور تحمیل می‌شود.

قنبری گفت: مردم به گرانی اعتراض کردند اما متاسفانه استکبار از این فرصت استفاده کرده و دست به تخریب و توهین زد چرا که دشمن می‌داند که توان مبارزه با ایران را ندارد و همواره به دنبال توطئه است تا به این کشور ضربه بزند.

وی افزود: مشکلات اقتصادی در بین مردم زیاد است و دولت باید تلاش خود را برای بهبود وضعیت اقتصادی مردم بیشتر کند تا کشور دچار چنین بحرانی نشود و مردم طبق روال گذشته به زندگی خود ادامه دهند بدون اینکه دغدغه گرانی داشته باشند.

جوان مشگین‌شهری با بیان اینکه در جریانات اخیر مشکلات مردم به فراموشی سپرده شد، گفت: در روزهای اخیر اعتراضات و تحرکاتی در سطح کشور به علت مسائل اقتصادی از جمله گرانی، تورم، بیکاری و اشتغال شکل گرفته بود که برخی‌ها از این تجمعات سوءاستفاده کرده و به اموال عمومی خسارت زده‌ و از طرفی دیگر آرامش و امنیت مردم را سلب کردند و مشکلات اصلی مردم که اقتصادی و معیشتی مردم بود به فراموشی سپرده شد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.