تازه ها

پربیننده ترین

مدیر سابق آموزش و پرورش ناحیه یک اردبیل:
تعلیم دینی در مدارس مورد غفلت واقع شده است
مدیر سابق آموزش و پرورش ناحیه یک اردبیل گفت:متاسفانه دروس تعلیمات دینی در مدارس به گونه ای تدریس می شود که به جرات می توان گفت صرفا برای سپری شدن وقت تعیین شده است و توجهی به کیفیت دریافت و یادگیری مطالب توسط دانش آموزان نمی شود ؛باید بگویم در مدارس تعلیم دینی داریم اما از تربیت دینی خبری نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما نوروز صمدی فرد مدیرسابق آموزش و پرورشناحیه یک اردبیل در گفتگو با ادیب رسا، اظهار کرد: برنامه درسی معمولاً نگرش، ارزش و رفتارهای ویژه ای را به دانش آموزان القاء می‌کند؛ اگر در برنامه درسی مدارس آموزش‌های دینی جایی نداشته باشد و تنها به تربیت علمی و حرفه ای دانش آموزان توجه شود، این تصور به دانش آموزان القاء می‌شود که دین و آموزه‌های دینی حتی به اندازه حرفه هایی مانند نجاری و بنایی ارزش ندارد.

وی در ادامه عنوان کرد: درصد بالایی از دانش آموزان خاص و ممتاز مدارس، از لحاظ آموزه های دینی در سطح پایینی قرار دارند.

صمدی فرد با بیان اینکه از میان کتاب‌های درسی، کتاب‌های دین و زندگی اهمیت بالاتری دارند، افزود: اگر واقعا درد مسئولین آموزش و پرورش چه در استان و چه در کشور درد دین و حفظ ارزش هاست، باید فکری برای اوضاع نابسامان مدارس بکنند.

مدیر سابق آموزش و پرورش ناحیه یک اردبیل گفت: متاسفانه دروس تعلیمات دینی در مدارس به گونه ای تدریس می شود که به جرات می توان گفت صرفا برای سپری نمودن وقت تعیین شده است و توجهی به کیفیت دریافت و یادگیری مطالب توسط دانش آموزان نمی شود ؛باید بگویم در مدارس تعلیم دینی داریم اما از تربیت دینی خبری نیست.

وی تصریح کرد: همکاری و هماهنگی تمام معلمان و به کارگیری اصول تربیت ضروری است؛ در صورتی که معلمان در جهت تربیت دینی دانش آموزان با یکدیگر همانگ نباشند یا اصول تربیت را به درستی بکار نگیرند، موجب تنفر دانش آموز از دین می‌شود.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.