تازه ها

پربیننده ترین

1396-10-07 16:56
کد مطلب: 73975
روزي كه به نام شهرستان نامگذاري شد؛
بازخوانی حماسه 8 دی سال 88 مردم پارس آباد + عكس
حضور حماسی مردم پارس آباد در روز ۸ دی ۱۳۸۸ در اعتراض به اهانت های صورت گرفته به مقدسات و ارزش های اسلامی توسط آشوبگران، حماسه دیگری را در كارنامه اين شهرستان رقم زد که در تاریخ انقلاب ثبت شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از آران مغان، در سال 88 مردم پارس آباد در پاسداشت حریم عاشورای حسینی و ولایت امام خامنه‌ای پیش از خروش ملت ایران در 9 دی، هشتم دی را در تاریخ پارس آباد مغان به ثبت رساندند و نگینی به نام 8 دی که نماد ولایت‌پذیری و عاشورایی بودن مردم این شهرستان است را برای پارس آبادي ها به ارمغان آورده و به یادگار گذاشتند.

اين روز یادآور حماسه مرزنشينان پارس آباد مغان در راهپیمایی ضد فتنه و حمایت از ولایت فقیه است که برای همیشه در تاریخ انقلاب اسلامی به ثبت رسیده، روزی که جلوتر از 9 دی بود و حماسه باشکوه‌تری را در سطح کشور رقم زد.

برای مرور خاطرات 8 دی سال 88 به بازخوانی تظاهرات در شهرستان‌ پارس آباد مغان پرداختیم تا یادمان باشد که با ولایت هستیم تا زنده‌ایم.

عده زیادی از مردم شهرستان پارس آباد از امام جمعه، فرماندار، مسئولان گرفته تا دانشجويان، روحانيون و بازاريان و اصناف در ساعت 10 صبح 8 دیماه 88 در میدان سپاه تجمع کرده بودند و عده زیادی هم در سطح شهر در حال اضافه شدن به تجمع کنندگان میدان سپاه بودند که مقرر شد تا کامل شدن جمعیت مقداری تأخیر ایجاد شود.

در نقطه آغاز قیام یک نکته بسیار جالب و متعجب آور بود و آن حضور جوانان كفن پوش در ميدان سپاه بود که با شعارهای خود اعلام می کردند "هيهات من الذلة" ، "ای رهبر آزاده، آماده ایم آماده". در آن روز جمعیت بسیاری از سمت ميدان سپاه به طرف چهارراه امام خميني (ره) پارس آباد سرازیر بود که میاندار این جمعیت جوانان كفن پوشي بودند که با شعارهایی سران فتنه را مورد خطاب قرار می دادند.

بسیاری از مردم پارس آباد در این اجتماع، با در دست داشتن پرچم های سبز و سیاه که بر روی آن نام مبارک امام حسین (علیه السلام) و حضرت ابوالفضل(علیه السلام) حک شده بود و با برافراشتن بیرق هیئات های مذهبی، نشان دادند که اهانت فتنه گران به پرچم و نام مبارک ائمه اطهار (علیهم السلام) خط قرمز آن هاست و آن را تحمل نخواهند کرد.

اقشار مختلف مردم كه تا شعاع چند هزار متري خيابان امام خمینی(ره) پارس آباد را از هر طرف پوشانده بودند، يک صدا فرياد می ‌زدند: «آذربایجان اویاخدی، انقلابادایاخدی» ، «ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند»، «مرگ بر منافق‌ ـ مرگ بر فتنه‌گر» و «مرگ بر ضد ولایت فقیه» .

در اين ميان جمعی از مردم نیز با در دست داشتن تمثال امام خميني(ره) و مقام معظم رهبری خواستار برخورد جدی و اشد مجازات برای فتنه گران و عوامل حوادث روز عاشورا بودند.

مردم مرزنشین پارس آباد در حالی که شعار می‌دادند: «وای اگر خامنه‌ای حکم جهادم دهد ـ دشمن رهبر نتواند که جوابم دهد»، «عامل استکباری مرگت باد ـ ننگت باد» و «حسين حسين شعار ماست، خميني افتخار ماست» حرمت‌شکنی فتنه‌گران در روز عاشورای حسینی و هتک حرمت به ساحت ولایت فقیه و ارزش‌های نظام و انقلاب را محکوم کردند.

حجت الاسلام ولي علوي كه در آن برهه از زمان امام جمعه شهر پارس آباد مغان بود در اين اجتماع باشکوه گفت: نیروهای خودفروخته، پست، فرومایه و بیگانه حرمت عاشورا را شکستند و به اموال مومنان که در عزای حسینی شرکت کرده بودند، خسارت وارد کردند و برای اینکه صهیونیست‌ها، آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها را خوشحال کنند، مرتکب این جنایت شدند و قلب ملت ایران در عزاداری عاشورا جریحه‌دار شد.

وي با بیان اینکه مسئولان ذی‌ربط و قضایی با اشد مجازات با عاملان این جنایت برخورد کنند، تصریح کرد: دیگر جای ترحم و گذشت نیست و فتنه‌گران مفسد، محارب و ضد دین هستند.

علوي از مردم شهیدپرور، هوشیار و با بصیرت پارس آباد مغان که در این راهپیمایی با شکوه حضور داشتند، تجلیل کرد و گفت: این افراد خود فروخته که از مردم جدا شده و در صف دشمنان انقلاب به ساحت مقدس روز عاشورا اهانت کردند، باید محاکمه و مجازات شوند.

شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی با اعلام انزجار از بی‌حرمتی آشوبگران به ساحت مقدس اباعبدالله (ع) و هنجارشکنی‌های روز عاشورا بار دیگر با آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری بیعت کردند.

 

و اين چنين بود كه هشت سال پیش در چنین روزی مردم شهرستان مرزی پارس آباد مغان در 8 دی 88 و یک روز مانده به حماسه 9 دی، زودتر از سایر شهرهای کشور به خیابانها آمده و ضمن اعلام همبستگی با آرمانهای انقلاب، امام و رهبری در حرکتی کوبنده بساط فتنه و فتنه گران را در هم پیچیدند.

اين روز به ياد ماندني (8دي) هم اكنون به نام روز شهرستان پارس آباد نامگذاری شده است.

 

تصاوير كمتر ديده شده از راهپيمايي مردم شهرستان پارس آباد مغان در 8 دي 1388

 

راهپیمایی 8 دی 88 در پارس آباد

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.