تازه ها

پربیننده ترین

1396-09-12 14:04
کد مطلب: 73381
زلزله که آمد روستای آب سرخ هم لرزید و اندک داشته های اهالی این روستا را با خود لرزاند حتی مدرسه روستا هم از زلزله در امان نماند و دانش آموزان حالا به اجبار در مدرسه ای درس می‎خوانند که تخریب شده است، اینها گوشه ای از روایت 12 جهادگر بسیج سازندگی اردبیلی در 18روز از حضور خود در 9 روستای زلزله زده کرمانشاه است که برای یاری و آبادانی این روستاها به آنجا رفته اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، "آب سرخ" روستایی محروم در کرمانشاه است که قبل از زلزله هم صعب العبورترین جاده را داشت؛ برای رفتن به این روستا باید دو ساعتی را پیاده از لای صخره ها رفت و از روی پلی گذشت که هر لحظه ممکن است زیر پایت خالی شود و به پایین سقوط کنی.

زلزله که آمد روستای آب سرخ هم لرزید و اندک داشته های اهالی این روستا را با خود لرزاند حتی مدرسه روستا هم از زلزله در امان نماند و دانش آموزان حالا به اجبار در مدرسه ای درس میخوانند که تخریب شد، اینها گوشه ای از روایت 12 جهادگر بسیج سازندگی اردبیلی در 18روز از حضور خود در 9 روستای زلزله زده کرمانشاه است که برای یاری و آبادانی این روستاها به آنجا رفته اند.

 علی پیرجاهد رئیس سازمان بسیج سازندگی استان اردبیل در خصوص اهم اقدمات انجام شده توسط این سازمان در 9 روستای زلزله زده کرمانشاه به خبرنگار سبلان‌ما،گفت: ویزیت چادر به چادر اهالی روستا و چکاپ وضیعت جسمانی آنها بصورت مستمر و روزانه، حضور در خانه تک به تک اهالی روستا و اعضای داغدیده به جهت تسلای خاطرآنان و پخش کمکهای مردمی در بین اهالی روستاهای زلزله زده از جمله کارهایی است که در این 18 روز استقرار بسیج سازندگی اردبیل در 9 روستای زلزله زده  کرمانشاه انجام شده است.

به گفته جاهد تاکنون بیش از ۱۵ تریلی کمک متشکل از پتو ، مواد غذایی، بهداشتی و درمانی، لباس گرم ، لحاف و تشک به این مناطق از طرف بسیج سازندگی اردبیل ارسال شده است.

 

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان اردبیل تصریح کرد: ۲ روستا از ۹ روستای محوله به بسیج سازندگی اردبیل صعب العبور بوده و برای امداد رسانی به این دو روستا روزانه باید دوساعت پیاده روی کرد.

اجرای برنامه‌های فرهنگی و جهادی در مدارس روستاها برای کودکان زلزله زده، حمل بیماران با وضیعت  وخیم برای بستری شدن،  جمع اوری آشغال های منطقه که باعث الودگی شده و اهالی منطقه جمع نکرده بودند، از دیگر اقدامات انجام شده توسط گروه 12 نفره اعزامی بسیج سازندگی اردبیل در 9 روستای زلزله زده کرمانشاه است که همچنان نیز ادامه دارد.

به گزارش سبلان ما امروز نیز سردار جلیل بابازاده در میان زلزله زدگان این 9 روستا حضور یافت.

تیم 12 نفره بسیج سازندگی اردبیل اعم از جهادگر، مسئول سازندگی، پزشکان جهادی و نقشه برداران که در منطقه ثلاث باباجانی کرمانشاه در ۹ روستا به یاری یک هزار و 40  نفر از زلزله زدگان شتافته اند، هر روز کمکهای مردمی را بین این ۹ روستا پخش کرده و ویزیت رایگان می‌کنند؛ همچنین بسیج سازندگی اردبیل  کمر همت بسته تا آوار برداری و اسکان‌موقت زلزله زدگان 9 روستا را در کانکس برای زلزله زدگان فراهم کند که به گفته این جهادگران نقشه برداری این 9 روستا به کلی تمام شده و کار آماده سازی برای اسکان موقت شروع شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.