تازه ها

پربیننده ترین

1396-08-30 15:51
کد مطلب: 73058
در آخرین روز از هفته کتاب آیین تکریم مقام کتابدار امروز در تالار بیضای اردبیلی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از آذرسلام، آیین تکریم مقام کتابدار در سالن بیضای کتابخانه عمومی اردبیل امروز برگزار شد.

رباب عزیز خانی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل در این مراسم از افتتاح دو کتابخانه در فخر اباد مشگین شهر و موران شهرستان گرمی طی فردا خبر داد.

وی با ارائه آماری از اقدامات و عملکرد کتابخانه های عمومی استان اردبیل گفت: 52 هزار نفر تا شهریور ماه سال جاری عضو کتابخانه شده اند که 5 درصد باسوادهای استان را شامل می شود.

عزیزخانی مراجعه سالانه به کتابخانه ها را یک میلیون و 800 هزار نفر برشمرد و گفت: در 6 ماهه اخیر 261 هزار نسخه کتاب به مراجعه کنندگان امانت داده شده است.

وی از تولید 152 کتاب صوتی برای نابینایان خبر داد و اضافه کرد: 9600 ساعت کتابخوانی جمعی اجرا شده است.

عزیزخانی در ادامه به عضویت رایگان افراد در کتابخانه های استان در تاریخ 25 آبان اشاره و آمار آن را مناسب عنوان کرد.

خلاصه نویسی ترجمه شش رمان مطرح جهان، 30نشست کتابخوانی مدرسه ای از دیگر اقداماتی بود که مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل در ارائه گزارش از ان یاد کرد.

این مسئول از تقویت فعالیت های فرهنگی و کتاب داری در مدت باقی مانده از سال خبر داد و گفت: همکاری با ناشران و کتاب فروشی ها پررنگتر خواهد شد و در مسیر نرم افزازی و سخت افزاری آن قدم هایی برداشته خواهد شد.

در بخش دیگری از این مراسم شفیع شفیعی مدیرکل امور اجتماعی استانداری اردبیل تعالی جامعه و افراد را منوط به فهم و کتاب و دانش کرد و اظهار داشت: هر اندازه دانش و فرهنگ ارتقا یابد مشکلات نیز کمتر خواهد شد.

شفیعی مطالعه و تقویت فرهنگ را سبب نوع دوستی، کسب مهارت زندگی مشترک، کاهش طلاق و خشونت عنوان کرد.

او در ادامه ابراز تاسف کرد: مفهوم تفاهم ها در ازدواج ها در جامعه سنتی به تفاهم در شباهت ها در جامعه صنعتی منتقل شده در حالی که شناخت و پذیرش تفاوت ها مفهوم تفاهم است.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری اردبیل تصریح کرد: چنانچه دو زوج بدون شناخت تفاوت ها و پذیرش ان اقدام به ازدواج کنند منجر به طلاق یا دچار مشکلاتی در زندگی خواهند شد.

در ادامه مراسم از سجاد فداکار کتابدار نمونه کشوری روشندل، کتابداران نمونه استان و فعالان فرهنگی حوزه کتاب و همچنین از برخی رسانه های استان از جمله پایگاه خبری و تحلیلی آذرسلام اردبیل تجلیل به عمل امد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.