تازه ها

پربیننده ترین

1396-08-26 14:24
کد مطلب: 72947
امام جمعه موقت اردبیل، با اشاره به تشکیل مثلث عبری، عربی و غربی، گفت: عربستان به عنوان مترسکی است که ابزار واقع شده و با صدور دستور برای سایر کشورها در صدد جبران شکست داعش است، آنها می خواستند با داعش، اسرائیل را در حاشیه امن نگه دارند ولی وقتی شکست خورد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما حجت الاسلام و المسلمین سید حسن عابدیان امام جمعه موقت اردبیل در خطبه های این هفته نمازجمعه با اشاره به سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص)، امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) همگان و مخصوصا جوانان را به مطالعه سیره معصومین جهت دستیابی به سعادت دنیوی و اخروی دعوت کرد.
حجت الاسلام و المسلمین عابدیان در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به مصیبت بزرگ زلزله غرب کشور، برای جانباختگان این حادثه طلب رحمت و مغفرت و برای بازماندگان از محضر خداوند متعال طلب صبر نمود.
وی با تشکر از مسئولین به خاطر اقدامات انجام شده در راستای بیانات مقام معظم رهبری اظهار داشت: این حمایت ها بایستی ادامه پیدا کند تا آلام این مصیبت تسکین یابد. در این زمینه مردم نیز بایستی با تمام توان به صحنه بیایند همانگونه که تا کنون در صحنه بوده اند.
وی با اشاره به تصویب سیاست های  پیشگیری از زلزله در 10 سال پیش، از تعلل در اجرای آن ابراز گله مندی کرد.
خطیب جمعه اردبیل با اشاره به برخی شبهه افکنی و بدعت های جدبد اظهار داشت: اینکه بگوییم خداوند با زلزله، قومی را دچار عذاب خویش ساخته، حرفی بی پایه و اساس است و ما پدیده های عالم را به صورت نسبی به خوب یا بد بودن تعبیر می کنیم.
وی ادامه داد: انجام برخی اعمال در شب اول ربیع نیز هیچگونه مستند شرعی ندارد و مراجع نیز انجام این امور را در صورت وهن به دین، حرام برشمرده اند.
امام جمعه موقت اردبیل در بخش دیگری از خطبه ها با تبریک انتصاب استاندار جدید اظهار داشت: مسئولیت در دین ما، وسیله تقرب و ارتقاء الی الله است چون صاحب منسب شدن زمینه خدمت بیشتری را به مردم فراهم می نماید. ما از استاندار جدید تقاضا داریم که با این نگاه معنوی و نگاه پدرانه با مردم و جناح ها برخورد داشته باشد و شایسته سالاری را راس کارهای خود قرار دهد.
وی با اشاره به قابلیت های کم نظیر استان اردبیل گفت: از استاندار محترم می خواهیم با در نظر گرفتن منافع و مصالح استان، در احقاق حق و دفاع از حقوق آن سعی و تلاش نماید و در این زمینه از بخش خصوصی و سرمایه های مردمی نیز به نحو احسن بهره ببرد. از مردم، نمایندگان و مسئولان نیز می خواهیم نهایت همکاری را مخصوصا در حوزه اشتغال زایی با استاندار محترم داشته باشند.
وی ادامه داد: در راس همه فعالیت ها، برنامه های فرهنگی است. در این زمینه نیز باید به نحو احسن از نخبگان و مدیران فرهنگی استفاده شود.
حجت الاسلام عابدیان در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به تشکیل مثلث عبری، عربی و غربی اظهار داشت: عربستان به عنوان مترسکی است که ابزار واقع شده و با صدور دستور برای سایر کشورها در صدد جبران شکست داعش است. آنها می خواستند با داعش، اسرائیل را در حاشیه امن نگه دارند ولی وقتی شکست خورد، طرح برنامه هایی همچون قضیه لبنان و استعفای سعد حریری را در دستور کار خود قرار دادند.
وی در ادامه گفت: اکنون استکبار جهانی در صدد است تا ایران را در مقام انفعال قرار دهد. اخیرا رئیس جمهور فرانسه نیز با طرح مباحثی سعی کرد تا ایران را منفعل نموده و مقدمات مذاکرات موشکی را فراهم نماید. این امر خلاف خواسته مردم و مسئولین ماست.
خطیب جمعه اردبیل در انتها با گرامیداشت یاد و خاطره حضرت آیت الله موسوی اردبیلی و استاد سلیم موذن زاده، همگان را به اکرام بزرگان و شعائر دینی دعوت کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.