تازه ها

پربیننده ترین

1396-08-25 12:46
کد مطلب: 72922
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرعین خبرداد؛
برداشت چغندر قند برای اولین بار در شهرستان سرعین
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرعین گفت: چغندر قند برای اولین بار در سطح 8 هکتار از اراضی شهرستانسرعین کشت شده بود که با موفقیت برداشت شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما محمد ابراهیم محمدی در گقتگو با چشمه لر،گفت: این محصول برای اولین بار در سطح 8 هکتار از اراضی این شهرستان کشت شده بود که با موفقیت برداشت شد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرعین با بیان اینکه محصول چغندر قند امسال به صورت آزمایشی در روستاهای درآباد و اندراب شهرستان سرعین به صورت بهاره کشت شده بود گفت: به طور متوسط از هر هکتار 35 تا 50 تن محصول برداشت شد.

وی تصریح کرد:البته به دلیل جدید بودن کشت این محصول در منطقه و ناکافی بودن اطلاعات کشاورزان با روش های کاشت و داشت محصول، این میزان تولید می تواند افزایش یابد.

به گفته مدیر جهاد کشاورزی سرعین، با توجه به شرایط مساعد آب و هوایی منطقه، چغندر قند برداشت شده از عیار قند بالایی نسبت به محصول تولیدی در دشت مغان برخوردار بوده و با توجه به عملکرد قابل قبول محصول در اولین سال کشت آن در شهرستان سرعین، می توان در راستای تغییر الگوی کشت منطقه در سال های آتی از آن بهره برد.

 محمدی درپایان با بیان این نکته که طرح توسعه کشت چغندرقند در راستای اجرای اهداف اقتصاد مقاومتی و به منظور خوداتکایی در تولید شکر در دستور کار وزارت کشاورزی قرار گرفته است گفت: بدین منظور سیاست های حمایتی از چغندرکاران استان اردبیل در جهت خرید ماشین آلات تخصصی کاشت و برداشت چغندر به عمل می آید تا این عده از کشاورزان بتوانند ماشین آلات و ادوات مورد نیاز خود را به سهولت و با نازل ترین قیمت خریداری کرده و در عرصه تولید این محصول ارزشمند به کار گیرند.

 وی اظهار کرد: محصول برداشت شده مطابق قرارداد منعقده فی ما بین شرکت کشت و صنعت مغان و کشاورز، تحویل این شرکت خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.