تازه ها

پربیننده ترین

1396-08-22 13:40
کد مطلب: 72819
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: اردبیلی‌ها دو میلیارد و ۲۶۵ میلیون تومان در شش‌ماهه نخست سال‌جاری زکات پرداخت کرده‌اند که ۹۷ درصد از زکات پرداختی آنها برای رفع مشکلات حدود سه‌هزار خانوار نیازمند اختصاص ‌یافته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما حسین دشتی، مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه کشاورزان و خیران اردبیلی دو میلیارد و ۲۶۵ میلیون تومان در شش‌ماهه نخست سال‌جاری زکات پرداخت کرده‌اند، گفت: زکات پرداختی نیکوکاران اردبیلی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۳ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه ۹۷ درصد از زکات پرداختی خیران برای رفع مشکلات سه‌هزار نفر از خانوار تحت حمایت این استان تخصیص‌ یافته است، افزود: هر چقدر کمک‌های نیکوکاران به کمیته امداد اردبیل بیشتر شود به همان مقدار می‌توان پاسخگوی مشکلات نیازمندان  این استان بود.

دشتی با اشاره به اینکه ۸۸۰ روستا در استان اردبیل دارای اقلام مشمول پرداخت زکات هستند، بیان کرد: کشاورزان و روستاییان خیر همواره با پرداخت به‌موقع زکات یاریگر کمیته امداد اردبیل در رسیدگی به امور فقرا و محرومان هستند.

مدیرکل کمیته امداد اردبیل با بیان اینکه یک‌میلیارد و ۲۰۷ میلیون تومان از زکات در قالب کمک‌های معیشتی به بیش از دوهزار نفر از خانوار تحت حمایت و افراد بی‌بضاعت این استان پرداخت شده است، بیان کرد: کمک‌های معیشتی به‌صورت بلاعوض برای رفع مشکلات درمانی، تأمین جهیزیه نوعروسان، هزینه‌های تحصیلی دانش آموزان و سایر مسائل خانوار تحت حمایت این استان پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۷۶ میلیون تومان از زکات برای هزینه‌های درمانی و دارویی ۳۳۶ نفر از بیماران تحت حمایت اردبیلی پرداخت شده است، گفت: ۲۱ میلیون تومان نیز برای تأمین کمک‌هزینه جهیزیه نوعروسان تحت حمایت اعطا شد.

دشتی با اعلام اینکه بیش از ۱۵۰ میلیون تومان از زکات برای ساخت و تعمیر مسکن مددجویان این استان هزینه شده است، بیان کرد: با پرداخت ۱۰۴ میلیون تومان نیز زمینه‌ آزادی دو زندانی جرائم غیرعمد فراهم شد.

دبیر شورای زکات اردبیل با اشاره به اینکه ۱۶۴ میلیون تومان از زکات پرداختی نیز برای رفع گرفتاری‌های ۶۶۳ نفر از خانوار تحت حمایت و اقشار آسیب‌پذیر این استان هزینه شده است، گفت: یکی از راهکارهای اساسی در زمینه محرومیت‌زدایی و کاهش فقر در جامعه پرداخت زکات است که با فرهنگ‌سازی‌های مؤثر و همکاری همه‌جانبه مسئولان و خیران می‌توانیم شاهد تحقق این امر مهم باشیم.

انتهای پیام/

برچسب: 
ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.