تازه ها

پربیننده ترین

1396-08-22 17:22
کد مطلب: 72817
عبدالقیوم قلی پور
رئیس پارک علم و فناوری استان از راه اندازی نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فن بازار در هفته پژوهش خبرداد و گفت:چشم انداز پارک علم و فناوری استان صدور تکنولوژی به کشورهای همسایه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از ابصارخبر، عبدالقیوم قلی‌پوری رئیس پارک علم و فناوری استان در جمع خبرنگاران ضمن عرض تسلیت به بازماندگان زلزله اخیر به تشریح وظایف و مأموریت های پارک علم و فناوری پرداخت و گفت:هم افزایی و استفاده از ظرفیت های دستگاه‌های اجرایی از جمله برنامه های پارک علم و فناوری در جهت ارتقای توانمندی های علمی استان و صادرات محصولات آن فراتر از مرزهای میهن است.

قلی‌پوری به طرح 4060 این پارک اشاره کرد و گفت:پارک علم و فناوری استان طی رایزنی های صورت گرفته با وزارت علوم و دستگاه های اجرایی استان مبادرت به انجام طرح 4060در راستای حمایت از واحد های فناور و مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان کرده است، بدین ترتیب که در صورت ارائه طرح موفق و آینده ساز از سوی یک شرکت دانش بنیان و تأمین 40 درصد هزینه بهره وری، وزارت علوم نیز 60درصد باقیمانده هزینه را برعهده خواهد گرفت.

وی از طرح حمایتی ویژه صاحبان ایده خبر داد و گفت:به صاحبان ایده های برتر و دارای پتانسیل ارزش افزوده برحسب شرایط حقیقی و حقوقی و همچنین عضویت در مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری استان نیز تسهیلاتی مانند کمک هزینه دفتر کار و تخفیفات لازم در این زمینه در نظر گرفته شده است.

رئیس پارک علم و فناوری استان در ادامه سخنان خود از برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری و فن بازار استان در هفته پژوهش خبرداد و گفت: طی برنامه‌ریزی‌های انجام شده همزمان با هفته پژوهش اردبیل نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری و فن بازار استان در اردبیل برگزار می‌شود تا در کنار این نمایشگاه علاوه بر معرفی واحدهای فناور، کارگاه‌های آموزشی و توجیهی فناوری نیز بصورت رایگان برای علاقمندان برگزار شود.

وی از ارائه تسهیلات به واحدهای فناوری در استان اردبیل خبر داد و گفت: 21 واحد فناور استان از تسهیلات کم‌بهره پست بانک برخوردار می‌شوند.

قلی‌پوری با بیان این خبر ادامه داد: در راستای شکوفایی خلاقیت دانش‌آموزان نیز 3 تا 5 میلیون تومان تسهیلات در برای آنها در نظر گرفته شده تا  اینده سازان کشور بتوانند با استفاده از این کمک هزینه، خلاقیت ، نوآوری و استعداد خود را نشان دهند.

وی فعالیت های چشمگیر پارک علم و فناوری استان در عمر کوتاه مدتش را یادآور شد و گفت: پارک علم و فناوری استان علی‌رغم شروع دو ساله فعالیت کاری توانسته گام های بزرگی در راستای شکوفایی استان بردارد بطوریکه در این زمینه با کشور آذربایجان جهت انعقاد قرارداد به منظور احداث تکنوپارک این کشور وارد مذاکره و تعامل شده است.

وی از اجرای استارتاپ علمی در کشور آذربایجان خبرداد و گفت: قبل از احداث تکنو پارک جمهوری آذربایجان باید مقدمات این کار را فراهم کنیم بطوریکه با کار زیر بنایی و اجرای موفق پروژه های علمی در این کشور می توانیم با به نمایش گذاشتن توانایی های علمی و مدیریتی خود در این کشور زمینه کار در سایر کشور های منطقه را نیز در اینده فراهم کنیم.

رئیس پارک علم و فناوری استان تأمین 50 تا 100 درصد هزینه طرح های توجیهی، چاپ کاتالوگ و بروشور و حمایت از واحدهای فناور را از دیگر طرح های حمایتی این پارک برشمرد و گفت: چشم انداز پارک علم و فناوری استان فراتر از تامین نیاز داخلی است و برنامه های این پارک صادرات محصولات استان فراتر از مرزهای کشور است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.