تازه ها

پربیننده ترین

1396-07-30 11:07
کد مطلب: 72083
معاون پژوهشی و برنامه ریزی آموزش و پرورش استان اردبیل :
مدیریت خانواده در سبد آموزشی دانش آموزان قرار می‌گیرد
معاون پژوهشی و برنامه ریزی آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: در سال تحصیلی آینده تغییراتی متناسب با نیاز دانش آموزان در کتب درسی دوره های مختلف تحصیلی خواهیم داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از ادیب رسا،برات سلیمی، با اشاره به اینکه طبق سند تحول بنیادین هر دوره 5 ساله باید در محتوی کتب درسی بازنگری های تخصصی صورت گیرد، گفت: با بررسی نیازهای روز جامعه، مناسب برای انتقال به دانش آموزان و برنامه ریزی های انجام گرفته ، محتوی کتب درسی پایه های تعیین شده از جانب معاونت پژوهشی و برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش، دست خوش تغییراتی خواهد شد.

وی افزود: مهمترین اولویت آموزش و پرورش در سال های آتی، تربیت دانش آموزان با مهارت های تخصصی است و در این زمینه سعی شده با تربیت معلمان و همچنین تولید محتوای مناسب برای پایه های مختلف، حداقل نیازهای دانش آموزان رفع شود.

معاون پژوهشی و برنامه ریزی آموزش و پرورش استان اردبیل با بیان اینکه آموزش مهارت های زندگی جزو اصلی ترین مولفه های آموزش و پرورش است، عنوان کرد: در سال تحصیلی پیش رو، کتابی با عنوان « مدیریت خانواده » به مجموعه دروس دوره دوازدهم با مضامین خانواده، آموزش مسائل مربوط به ازدواج و استقرار پایه های خانواده، جهت آشنایی هرچه بیشتر دانش آموزان با مفهوم والا و ارزشمند خانواده، اضافه خواهد شد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.