تازه ها

پربیننده ترین

1396-07-27 11:00
کد مطلب: 72018
مدیر جهاد کشاورزی کوثر خبر داد:
صادرات میوه "به" به استان‌های همجوار
	صادرات میوه "به" به استان‌های همجوار/خاصیت درمانی "به" برای قلب و عروق
مدیر جهاد کشاورزی کوثر گفت: میوه "به" شهرستان کوثر علاوه بر تامین نیاز داخل استان به استا‌های همجوار نیز صادر می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از کوثرخبر، خیبرعلی جلیلی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کوثر با اشاره به برند میوه "به" در شهرستان کوثر، اظهار کرد:  میوه "به" شهرستان کوثر علاوه بر تامین نیاز داخل استان به استا‌های همجوار نیز صادر می‌شود.

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه میوه "به" کوثر مرغو‌ترین "به" در منطقه است این میوه طرفداران زیادی را در نقاط مختلف ایران دارد.

جلیلی تصریح کرد: میوه "به" شهرستان کوثر مرغوبیت بسیار خوبی دارد و این میوه دارای خواص درمانی و دارویی بوده که می‌تواند زینت‌بخش خانه‌ها و سفره‌های ایرانی شود چرا هم‌اکنون و از گذشته خریداران و خواستاران زیادی از اقصی نقاط ایران داشته است.

مدیر جهاد کشاورزی کوثر اظهار کرد: در برداشت میوه "به" که نیمه مهرماه آغاز شده است و تا نیمه آبان ماه ادامه دارد سوغاتی خوبی هم برای مردم کشور باشد که از جای جای نقاط ایران برای خرید این محصول به شهرستان کوثر می‌آیند.

جلیلی با اشاره به خاصیت دارویی میوه "به" ابراز کرد: میوه "به" خاصیت درمانی بسیاری برای دستگاه گوارش دارد، این میوه درمان بسیاری از امراض و بیماریهاست و بیماران می‌توانند با استفاده منظم و مرتب از این محصول در درمان امراض خود اقدامی اساسی و راهبردی را انجام دهند.

وی در پایان تصریح کرد: مردم منطقه دم کرده برگ درخت به را بعنوان چایی و نوشیدنی مصرف می کنند که برای درمان بیماریهای قلبی، تنفسی و گوارشی مفید بوده وهمچنین باعث آرامش اعصاب وروان می شود.

به گزارش کوثرخبر، به تولیدی در این شهرستان علاوه بر مصرف شهرستانی و استانی به دلیل مرغوبیت و تنوع ارقام به استان‌های همجوار نظیر آذربایجان شرقی و غربی، گیلان و حتی استان اصفهان صادر می‌شود.

گفتنی است که بیش از 100هکتار از باغات شهرستان کوثر به تولید "به" اختصاص یافته که میانگین تولید درهر هکتار بیش از 7 تن است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.