تازه ها

پربیننده ترین

جلسه هماهنگی برگزاری یادواره کشوری شهدای انقلاب اسلامی نیارق برگزار شد
جلسه هماهنگی برگزاری یادواره کشوری شهدای انقلاب اسلامی نیارق با حضور فرمانده سپاه ناحیه نمین، مسئول مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه استان، فرماندار نمین و سایر مسئولین شهرستان در محل سالن فرمانداری برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از شکوه فرهنگ، در این جلسه فرمانده سپاه ناحیه نمین ضمن گرامی داشت یاد و نام شهدای معزز اظهار کرد: با توجه به این که شهرستان نمین ظرفیت زیادی دارد باید تلاش کرد تا یادواره شهدای نیارق در سطح کشور مطرح شود.

سرهنگ شاپور حسن زاده افزود: هر چه قدر در این راه از لحاظ محتوایی و کیفیتی قدم برداریم برنامه ما اثر گذار خواهد بود و این باعث خواهد شد، اتحاد و وحدت ما بالا رود و روحیه ی استکبار ستیزی و مقاومت در اقشار مختلف مردم به وجود آید.

علیرضا حسن زاده مسئول مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه استان در این جلسه با بیان اینکه استان اردبیل در سطح کشور در برگزاری یادواره ها جزء استان های نمونه است، گفت: قیام مردم روستای نیارق جزء کم نظیرترین و حتی بی نظیرترین قیام های روستایی هست که در سطح کشور و زمان انقلاب انجام گرفته ولی ما نتوانسته ایم آن را در کشور به خوبی معرفی کنیم و باید تلاش کرد تا این یادواره در سطح کشو جزء برنامه ی نمونه مطرح شود.

در پایان هریک از مسئولین حاضر در جلسه نقطه نظرات خودرا در برگزاری بهتر این مراسمات بیان نمودند.

روستای گردشگری و سرسبز نیارق واقع  در 30 کیلومتری شرق استان اردبیل  25 شهید دارد که در حادثه 18 دی ماه سال 57، پنج نفر از مردم این روستا به فیض عظیم شهادت نائل آمدند.؛  یادواره این شهیدان والامقام همه ساله با شکوه تمام در این روستا برگزار می شود.

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.