تازه ها

پربیننده ترین

1396-07-19 12:18
کد مطلب: 71792
در جلسه امروز هیئت دولت، استانداران جدید چهار استان آذربایجان غربی، کردستان، گلستان و مرکزی معرفی شدند و خبری از انتخاب استاندار جدید اردبیل نشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، در جلسه امروز چهارشنبه هیئت دولت که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور برگزار شد،  استانداران  جدید چهار استان آذربایجان غربی، کردستان، گلستان و مرکزی معرفی شدند و خبری از انتخاب استاندار جدید اردبیل  نشد.

 شنیده ها حاکی است با وجود گزینه‌های مختلف برای تصدی پست استانداری اردبیل گزینه‌ نهایی پیشنهادی وزارت کشور برای تصدی مسئولیت استانداری اردبیل با گزینه های پیشنهادی نمایندگان این استان متفاوت است.

پیش تر نمایندگان استان از تعامل بین دولت و نمایندگان برای انتخاب استاندار اردبیل سخن می گفتند به گونه ای که  شکور پورحسین نماینده مردم بیله سوار و پارس آباد گفته بود  سه نفر در اولویت وزارت کشور است که سید جواد نگارنده گزینه جدی مجمع نمایندگان استان اردبیل هست، اما اینکه وزارت کشور چقدر بر نظارت مجمع تمکین خواهد کرد باید در انتظار نشست.

این نماینده تصریح کرده بود: سیاست وزارت کشور بر تعیین یک گزینه غیربومی است چون معتقدند که تجربه چهار ساله نشان داد که فرد بومی در یک شبکه ناکارآمد گرفتار می شود  این در حالیست که نمایندگان  استان اردبیل نیز بر انتخاب استاندار بومی توانمند متفق القول هستند.

 با این اوصاف صرفنظر از مصادیقی که در رسانه ها در خصوص گزینه های مدنظر دولت و نمایندگان برای استانداری اردبیل مطرح است، انتظار بر این است که گزینه استانداری با توجه به اصل تفکیک قوا(مصرح در قانون اساسی) و رعایت چارچوب های تعاملی دولت و مجلس تعیین تکلیف شود چراکه داوم روند کنونی تعیین استاندار اردبیل، فرسایشی و خلاف تدبیر و مصلحت استان اردبیل است.

با تعیین ۴ استاندار جدید در جلسه امروز هیئت وزیران، از ابتدای دولت دوازدهم تا کنون استانداران ۱۷ استان تغییر کردند.

از چهارم مهرماه 96 استانداری اردبیل با سرپرست اداره می شود؛ اقبال عباسی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استان اردبیل با حفظ سمت سرپرست استانداری اردبیل است؛ مجید خدابخش استاندار سابق اردبیل بود.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

انتخاب استاندار شبیه راه آهن اردبیل است زمانی ،آقای حقیقت پور سخن از تغییر مسیر راه آهن اردبیل ازسمت میانه به مسیر جدید بستان آباد - اردبیل به میان آورد و این اختلاف باعث شد تا راه آهن اردبیل - میانه به خواب ابدی رود حالا هم نمایندگان استان هر روز یک نفر پیشنهاد می دهند مگر آقای چاووشی چه اش بود که قبول نکردید؟ چرا می خواهید اردبیل عقب ماند؟ چاووشی رزومه خوبی در وزارت کشور داشت و از نفوذش برای آبادانی اردبیل استفاده می کرد.

چرا جاوید را استاندار انتخاب نمی کنید
ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.