تازه ها

پربیننده ترین

1396-07-08 12:09
کد مطلب: 71484
عروج عزتمندانه یا مرگ ذلت بار!؟
شهید حججی با شهادتش به ما اموخت که مسیر انسانیت و شرافت باز است هم میتواند به مرگ ذلت بار ختم شود و هم میتواند به عروج عزت بار ختم شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از صبح مغان، همزمانی اعدام اسماعیل رنگرز قاتل طفل معصوم پارس آبادی با بازگشت عزتمندانه پیکر شهید حججی به میهن اسلامی یک نکته و پیام بسیار مهمی را برای مردم مجسم کرد و آن این که یک انسان می تواند هم مصداق واژه قرانی اسفل السافلین باشد و در پست ترین وضع، دنیا را ترک کند و هم میتواند در اوج عزت و شرافت به شهادت برسد و نامش جاودانه تاریخ شود.

 
آری این دو انسان، نماد عزت و ذلت بودند؛ قاتل آتنا به خاطر تبعیت از هواهای نفسانی و شیطانی و حرمت شکنی به اوج ذلت رسید و سرش به بالای دار رفت، اما محسن حججی به خاطر حفظ حریم انسانیت و دفاع از ارزشهای انسانی سرش را داد تا کسی به ارزشهای مقدس بشریت تجاوز نکند و در نهایت با عزت شهید شد تا جاودانه بماند.
 
 اسماعیل جعفرزاده به خاطر تبعیت از شیطان و انجام اعمال زشت و غیر انسانی از سوی مردم به شیطان پارس اباد مشهور شد در حالیکه می توانست چنین سرنوشتی را نداشته باشد اما محسن حججی پا، روی آمال دنیوی گذاشت و همه مشاهده کردیم که در مراسم تشییعش چه غوغایی به پا شد.
 
این دو انسان به ما آموختند که مسیر انسانیت باز و تشخیص ان کار ساده ای است هم میتواند به مرگ ذلت بار ختم شود و هم میتواند به عروج عزت بار.
 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.