تازه ها

پربیننده ترین

1396-07-04 14:38
کد مطلب: 71362
یک واحد آموزشی شبانه روزی دخترانه قشلاق حاج بایندور با اعتبار بنیاد برکت ، امروز در اصلاندوز افتتاح و بهره برداری شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از ارس تبار،امروز 130 مدرسه‌ بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) با بیش از ۷۰۰ کلاس درس در مناطق کم‌تر توسعه‌یافته‌ کشور رسما افتتاح شد و با بهره برداری از این مدارس تاکنون تعداد مدارس بنیاد برکت به 930 مدرسه رسید.
 

همزمان با افتتاح این مدارس پیش از ظهر امروز سه شنبه با حضور امام جمعه و بخشداراصلاندوز،مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل،نماینده بنباد برکت،رییس آموزش و پرورش اصلاندوز،جانشین سپاه ناحیه عشایری و مرکز آموزش شهید مدنی اصلاندوز،جمعی از فرهنگیان و دانش آموزان مدرسه شبانه روزی دخترانه عشایری بنیاد برکت قشلاق بایندور با اعتبار بالغ بر 800 میلیون تومان به بهره برداری رسید.

این مدرسه جهت جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموز دختر عشایری در دو طبقه پانسیون و آموزشی 6 کلاسه احداث شده است.

مدارس بنیاد برکت که هدیه رهبری در آ‌ستانه سال تحصیلی جدید به دانش‌آموزان مناطق محروم کشور است با پیگیری و نظارت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در قالب تفاهم‌نامه با سازمان تجهیز و نوسازی مدارس کشور احداث شده است.

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با هدف شناسایی فرصت‌های بخش خصوصی به عنوان موتور توانمندسازی اقتصادی در مناطق کمتر توسعه یافته کشور از طریق بنیاد برکت در راه‌اندازی طرح‌های عمرانی مدرسه‌سازی و... به گونه‌ای عمل می‌کند که این پروژه‌ها دارای تاثیر کلی بر توسعه اقتصادی مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور و افزایش فرصت‌های شفلی و فقرزدایی داشته باشند.

 

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.