تازه ها

پربیننده ترین

1396-07-03 13:20
کد مطلب: 71321
رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس کشور؛
نقش بی بدیل زنان در دفاع مقدس حقیقتی انکارناپذیر است
رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس، گفت: نقش فوق‌العاده و حساسی که زنان و خانواده‌ها در تحقق انقلاب و در دوران دفاع مقدس و دیگر عرصه‌ها داشتند، حقیقتی انکارناپذیر است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از بانوی کوثر، مریم مجتهدزاده لاریجانی رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع‌مقدس، در مراسم "همراهان حماسه جاوید" و بزرگداشت مادران و همسران شهدا، گفت: نقش فوق‌العاده و حساسی که زنان و خانواده‌ها در تحقق انقلاب و در دوران دفاع مقدس و دیگر عرصه‌ها داشتند، حقیقتی انکارناپذیر است.

به مناسبت هفته دفاع مقدس بزرگداشت مادران و همسران شهدای عملیات رمضان با مشارکت ادارات و نهادها و ارگانهای نظامی و انتظامی با حضور مسئولان و مدیران کل استان اردبیل در حسینیه نمایشگاه رزمی و فرهنگی برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه دشمن تصور می‌کرد در یک هفته تهران را فتح خواهد کرد، ادامه داد: شیر زنان ما مهر و عطوفت مادری را با روحیه شجاعت درآمیختند و در عین حال سنگر خانواده را حفظ کردند و همچنین در صحنه های اجتماعی و سیاسی نیز سنگر جدیدی را ایجاد کردند.

مجتهدزاده گفت: شیر زنان ما ثابت کردند که می‌توان در کنار زن بودن، عفیف و محجبه بودن در عین حال در صحنه اجتماع نیز حضور داشت.

مسئول حفظ آثار بیان کرد: همانگونه که در جنگ سخت ایستادیم انتظار داریم زنان و مردان کشورمان در جنگ نرم نیز که دشمن کانون اصلی خانواده ها را نشانه رفته است صلابت و قدرت خود را نشان دهیم و در صحنه حضور داشته باشیم.

وی ادامه داد: همانگونه که امام راحل آن زمان به ما زنان هویت بخشید، ما مسئولیم که ارزش ها و آرمان ها را احیا کرده و به نسل بعد انتقال دهیم. جوانان ما باید بدانند که تاریخ پر افتخاری بعد از انقلاب داشته ایم تا بتوانند مقاوم و پرتلاش از آینده نظام صیانت کنند.

وی گفت: دفاع مقدس به تعبیر مقام معظم رهبری «گنجی بی‌بدیل بود که امانت‌دارانش زنانی هستند که در طول آن ایام تا امروز و فردا آن را صیانت کرده و به نسل آینده می‌سپارند» پس گزاف نخواهد بود اگر بگوییم زنانی که خود با موضوع درگیر بودند، به‌عنوان گواهان راستین دفاع مقدس می‌توانند به تبیین و تفسیر عظمت آن واقعه پرداخته و بعد با دقتی متقن آن را در عرصه‌های مختلف معرفی کرده و به نسل امروز و آینده منتقل سازند.

خاطره گویی و تجلیل از مادران و همسران شهدای عملیات و مداحی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.