تازه ها

پربیننده ترین

1396-06-29 15:40
کد مطلب: 71133
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: 31 نفر در شهرستان های پارس‌آباد و بیله‌سوار به دلیل عدم مدیریت پسماندهای کشاورزی به مراجع قضایی معرفی شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل، محمد خداپرست گفت: با توجه به پیگیری های به عمل آمده در راستای جمع‌آوری پسماندهای نایلونی و پلاستیکی از سطح مزارع جالیزی منطقه مغان و صدور اخطاریه‌های زیست‌محیطی به جالیزکاران آن منطقه، تعداد 31 نفر از این افراد در شهرستانهای پارس‌آباد و بیله‌سوار به دلیل بی‌توجهی به اخطاریه‌ها و عدم جمع‌آوری و دفع نایلونهای مورد استفاده در کشت‌های جالیزی، با هماهنگی قبلی از طریق مسئولان قضایی، به این مراجع معرفی شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل افزود: در چند سال اخیر تعدادی از کشاورزان منطقه مغان و برخی از افراد غیربومی با اجاره زمین‌های زراعی اقدام به کشت محصولات جالیزی و عمدتاً هندوانه می‌نمایند و به جهت رشد سریع و جلوگیری از سرمازدگی بوته‌های هندوانه، آنها را در زیر پوشش های نایلونی قرار می‌دهند.

وی اظهار داشت: متاسفانه کشاورزان مذکور پس از برداشت محصولات، بدون توجه به عواقب ناشی از باقی‌ماندن پسماندهای نایلونی و پلاستیکی در محیط، نسبت به جمع‌آوری آنها اقدام ننموده و از این طریق موجبات آلودگی منابع آبی و خاک منطقه مغان را فراهم می‌سازند.

خداپرست از پیگیری این موضوع توسط این اداره‌کل از سال 95 و طرح آن در کارگروه های مدیریت پسماند و کمیته پسماند کشاورزی خبر داد و گفت: اقداماتی نظیر بازدید و پایش‌های میدانی از سطح مزارع و آموزش و اطلاع‌رسانی به کشاورزان منطقه موجب شد اکثر جالیزکاران، ضایعات نایلونی را از سطح مزارع جمع‌آوری نمایند و آن عده که به توصیه‌های کارشناسان محیط زیست و اخطاریه‌های صادره بی‌توجهی نمودند به مراجع قضائی معرفی شدند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.