تازه ها

1396-06-23 11:50
کد مطلب: 70965
بسیج کارمندان استان اردبیل بیانیه‌ای علیه کشتار مسلمانان در میانمار منتشر کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما بسیج کارمندان استان اردبیل بیانیه‌ای علیه کشتار مسلمانان در میانمار منتشر کرد.

در این بیانیه آمده است؛

“الذین أخرجوا من دیارِهم بغیرِ حقٍ إلا أن یَقولوا ربُنا الله و لَولا دَفعُ الله الناسَ بعضَهُم بِبَعضٍ لَهُدِّمت صوامعُ وَ بیعٌ و صلواتٌ و مساجدُ یُذکَر فیها اسمُ اللهِ کثیراً ولینصُرَنّ اللهُ مَن ینصرهُ إنّ الله لقویٌ عزیز (حج/ آیه ۴۰).

(( همان‌ها که به ناحق از خانه و کاشانه خود بدون هیچ دلیلی اخراج شدند جز این که می‌گفتند پروردگار ما الله است و اگر خداوند بعضی از آن‌ها را به‌وسیله بعضی دیگر دفع نکند دیرها و صومعه‌ها و معابد یهود و نصاری و مساجدی که نام خدا در آن بسیار برده می‌شود ویران می‌گردد و خداوند کسانی را که او را یاری کنند، یاری می‌کند. خداوند قوی وشکست‌ناپذیر است))”.

        مردم جهان شاهد کشتار وحشیانه مسلمانان و مردان، زنان و کودکان بی‌دفاع در کشور میانمار هستند. این بار نیز، سکوت و همراهی دولت‌هایی که ادعای حمایت از حقوق بشر آن‌ها گوش عالمیان را کر کرده است، مهر تایید دیگری بر این واقعیت است که مجامع بین‌المللی و نهادهای به ظاهر حقوق بشری تنها ابزاری برای استمرار سلطه چند کشور، بر دیگر کشورهای جهان هستند و هیچ کارکرد واقعی در زمینه دفاع از حقوق انسان‌ها و جلوگیری از ظلم به مردم بی‌دفاع و بی‌پناه ندارند.

         نسل‌کشی، زنده سوزاندن انسان‌ها، مثله کردن اجساد کشته‌شدگان، آتش زدن خانه‌ها و آواره کردن مسلمانان روهینگیا، تنها بخشی از جنایت‌های بی‌سابقه دولت‌مردان میانمار در حق مردمان آن سرزمین است. اما متاسفانه اندک اعتراضی از سوی دولت‌هایی که حتی در ظاهر حامی حقوق حیوانات نیز هستند و برای زیر گرفته شدن یک سگ توسط خودرو، اظهار تاسف کرده و ضارب را مجازات می‌کنند، هیچ واکنشی در برابر این رفتار غیرانسانی از خود نشان نمی‌دهند.

         بسیج کارمندان استان اردبیل ، به تأسی از معمار کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی (ره)، حمایت از مظلومان در سراسر جهان را وظیفه خود می‌داند و اقدامات رخ داده در میانمار را محکوم کرده و از دستگاه دیپلماسی کشور می‌خواهد که هر چه سریع‌تر صدای اعتراض ملت ایران را به گوش دیگر کشورها و نهادهای بین‌المللی که باید حامی حقوق بشر باشند، برساند. انتظار جامعه ایران، از وزارت امور خارجه این است که به عنوان دستگاه دیپلماسی ام‌القری جهان اسلام، پیشتاز دفاع از مردم مظلوم میانمار و کشورهای دیگری چون یمن و بحرین باشد.

         همچنین انتظار می‌رود ملت‌های مسلمان منطقه و علمای جهان اسلام نسبت به این جنایت‌ها در حق مسلمانان سکوت نکرده و وظیفه خود را به‌درستی برای احقاق حقوق آن‌ها انجام دهند چرا که آموزه‌های دینی و سرنوشت تاریخی ملت ها به ما ثابت می‌کند که سکوت در برابر ظلم، ساکتین را گرفتار ظلم خواهد کرد.

والسلام علی من إتبع الهدی                                                                                                                                                    

بسیج کارمندان استان اردبیل

انتهای پیام/

برچسب: 
ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.